Futballtörténetből hőstörténet


Augusztus 20-án mutatják be a Puskás és az Aranycsapat történetét bemutató musical az Erkel színházban

MTI/Kovács Tamás

A tűzijáték idén sajnos elmarad, viszont így is tartalmas programokra készülhetünk az augusztus 20.-i Nemzeti Ünnepünk alkalmával.

Az egyik ilyen program a sport és a színház találkozása keretében létrejött Puskás, a musical, mely Puskás és az Aranycsapat történetét mutatja be augusztus 20.-i előbemutatóján az Erkel Színházban. 

A musical rendezője Szente Vajk, társszerzője szövegíróként Galambos Attila, a zeneszerző Juhász Levente. Puskás Öcsit Veréb Tamás, feleségét, Hunyadvári Erzsébetet Kovács Gyopár alakítja, a főbb szerepekhez láthatjuk majd Cseke Pétert (Sebes Gusztáv szövetségi kapitány), Szerednyey Bélát (Östreicher Emil menedzser), Nagy Sándort (Farkas Mihály honvédelmi miniszter), Harsányi Leventét (Szepesi György), Náray Erikát vagy Barabás-Kiss Zoltánt (Puskás édesanyja és édesapja) is.

„Ez nem egy futballtörténet – szögezte le Szabó László, a készülő előadás producere. – Nagy szerepet kap természetesen a labdarúgás, de nem a foci van a középpontban, ez inkább egy hőstörténet. Puskás Ferenc ugyanis mindent képviselt, amit mi magyarok jónak, szépnek tartunk magunkban. Tele van a darab hazaszeretettel, hősies küzdelemmel, szerelemmel, és persze magyaros csibészséggel, ami annyira jellemző volt a címszereplőre és a csapattársaira is.”

A színdarab cselekménye 1937 és 1960 között dolgozza fel Puskás Ferenc életét, vagyis kispesti szerződésétől az 1960-as, glasgowi BEK-döntőig, amelyen máig egyedülálló módon négy gólt szerzett a Real Madrid színeiben az Eintracht Frankfurt ellen.

A hivatalos főpróbát augusztus 19-én tartják, és kizárólag a koronavírus-járvány elleni küzdelemben hősies szerepet játszó egészségügyi dolgozók tekinthetik meg a Kórházszövetség koordinálásában.

A másnapi, augusztus 20-i előbemutató nemcsak Nemzeti Ünnepünk szempontjából érdekes, hanem sporttörténeti szempontból is jeles évforduló, hiszen Puskás Ferenc 75 éve, 1945. augusztus 20-án játszotta első mérkőzését a magyar válogatottban.

Szabó László producer elmondta, hogy eredetileg szabad téren, a Hősök terén lett volna a bemutató, de a járvány miatt módosítani kellett a terveken, de mindenki bízik benne, hogy az előbemutatót követően egy grandiózusabb bemutatót is lehet majd tartani az eredeti helyszínen. Ezt a reményét fejezte ki Fekete Péter kulturális államtitkár is, aki úgy fogalmazott: „A különleges helyzet különleges döntéseket kíván. De az élet nem áll meg, alkotni muszáj a háttérben, és bízunk benne, hogy egy szép napon szabad téren, nagyobb fórum előtt is láthatjuk a darabot.”

A rovat legfrissebb hírei