A Bayern továbbra is Európa trónján

A bajorok történetük során második alkalommal hódították el az Európai Szuperkupát

fotó: Uefa Champions League / facebook

A Bajnokok Ligája-győztes Bayern München nyerte a labdarúgó Európai Szuperkupát, miután csütörtök este hosszabbítás után 2-1-re legyőzte az Európa-ligában címvédő Sevillát a budapesti Puskás Arénában.

A koronavírus-járvány kitörése óta ez volt az első olyan mérkőzés az európai szövetség (UEFA) égisze alatt, amelyet nézők előtt rendeztek meg.

A találkozót rendkívül szigorú egészségügyi óvintézkedések mellett rendezték meg, a szurkolóknak a stadion területén kötelező, míg az ülőhelyükön erősen ajánlott volt a szájmaszk használata, beléptetés során több helyen is hőkamerák voltak felszerelve.

Ugyan a Puskás Arénának nagyjából csak az egyharmadát használhatták ki, így is üdítő látvány volt, hogy egy nagy nemzetközi mérkőzést hosszú idő után ennyi (15.500) néző előtt rendeztek meg.

A favorit Bayern München - amelynek jól hallhatóan nemcsak a Németországból érkező mintegy kétezer drukker, hanem a magyar közönség jelentős része is szurkolt - rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és irányította a játékot, a Sevilla azonban egy büntetőből már a 13. percben megszerezte a vezetést. A BL-győztes németek ezután is uralták a játékot, majd Müller és Lewandowski révén ziccereket hibáztak, utóbbi azonban nem sokkal később jóvá tette hibáját és gyönyörű gólpasszt adott Goretzkának.

A második játékrészből mindössze 35 másodperc telt el, amikor Neuernek először kellett igazán nagyot védenie. Az 51. percben elképesztő, már-már kispályás gólt szerzett a Bayern, a videós visszanézésnél azonban bebizonyosodott, ami már élőben sejthető volt, miszerint les előzte meg a találatot. Tíz perccel később újra csak egy meg nem adott gólig jutott a Bayern, amely gyakorlatilag végig a Sevilla térfelén tartózkodott. A bajor nyomásból egyetlen alkalommal szabadult ki a Sevilla, a 86. percben en-Nesziri dönthette volna el a kupa sorsát, de ziccerét Neuer hárította.

A hosszabbítás második percében en-Nesziri újra óriási gólhelyzetbe került, de ezúttal is Neuer - a kapufa segítségével - hárított, a világbajnok hálóőr egyértelműen a mérkőzés egyik legjobbja volt. A ráadás első tizenöt percének végén megszerezte a vezetést a Bayern, a csereként beállt világ- és Európa-bajnok spanyol Javi Martínez révén. Érdekesség, hogy a veterán futballista szerezte a Bayern második gólját a Chelsea elleni 2013-as Szuperkupa-mérkőzésen is, amivel csapata a 121. percben egyenlített és végül büntetőkkel diadalmaskodott.

A Sevilla ugyan az utolsó negyedórában hajtott az egyenlítésért, de az eredmény nem változott. A mérkőzés legjobbjának végül Thomas Müllert választották.

Európai Szuperkupa:

Bayern München (német)-Sevilla (spanyol) 2-1 (1-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Puskás Aréna, 15 500 néző, v.: Anthony Taylor (angol)
gólszerzők: Goretzka (34.), Javi Martínez (104.), illetve Ocampos (13., 11-esből)
sárga lap: Alaba (12.), Hernández (90+1.), illetve Jordán (45+1.), Koundé (55.), Fernando (70.)