Szoboszlaiék nagy esélye

Utolsó mérkőzéséhez érkezett a BL csoportkör, Gulácsi és Orbán csapata már hátradölhet, Szoboszlaiékra nehéz meccs vár.

fotó:  Clive Brunskill / Staff / Gettyimages

A G csoportban a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig már az ötödik fordulót követően bebiztosította továbbjutását, történelmi tettként először került az egyenes kieséses szakaszba.
A csoport másik helye még mindig kiadó, mivel a Lyon és a Zenit pontegyenlőségben 7-7 ponttal néz elébe az utolsó fordulónak. Mindkét csapat hazai pályán játszik majd, a franciák Gulácsiékkal, az oroszok pedig a Benficával, így mindkét csapatnak létkérdés a győzelem, de jelenleg a Zenit van előnyben, hiszen hazai pályán legyőzte a Lyont.
A portugálok a BL-tavaszban már nem, de a harmadik helyben, így az Európa-ligába való átsorolásban még reménykednek.

Az E csoportban a salzburgi összecsapáson már egy döntetlen is elég az angol bajnokságban toronymagasan éllovas Liverpoolnak a továbbjutáshoz, vereség esetén viszont az osztrákok beérik őket, és akkor az egymás elleni eredmény dönt. Izgalmas mérkőzés elébe nézünk, hiszen Salzburgban akár hoppon is maradhat a címvédő, ha Szoboszlaiék hasonló lendülettel játszanak, mint Liverpoolban, ahol a két csapat első mérkőzése igen látványosra sikerült, de végül a Liverpool kerekedett felül és győzte le 4-3-ra az osztrákokat. Minden esetre a vörösök kiesése nagy meglepetés lenne. Legutóbb a 2012-13-as BL-kiírásban nem jutott az egyenes kieséses szakaszba a címvédő, akkor a Chelsea végzett a csoportjában harmadikként, miután az egymás elleni összevetésben alulmaradt a vele azonos pontszámmal végzett Sahtar Donyeckkel szemben.

A keddi program (az UEFA oldaláról), csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

E csoport:
SSC Napoli (olasz)-Genk (belga) 18.55
Salzburg (osztrák)-FC Liverpool (angol) 18.55
A csoport állása: 1. FC Liverpool 10 pont, 2. Napoli 9, 3. Salzburg 7, 4. Genk 1

F csoport

Borussia Dortmund (német)-Slavia Praha (cseh) 21.00
Internazionale (olasz)-FC Barcelona (spanyol) 21.00
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) FC Barcelona 11 pont, 2. Internazionale 7 (9-7), 3. Borussia Dortmund 7 (6-7), 4. Slavia Praha 2