Jakabos egyéni csúcsot úszott a fináléban

A magyar úszó csapata ezüstéremmel zárta a Nemzetközi Úszóligát

fotó: Jakabos Zsuzsanna facebook oldala

Véget ért a hetek óta zajló Nemzetközi Úszóliga. A sorozat második szezonját a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött, tíz csapat részvételével rendezték a Duna Arénában. A Magyarországra érkező sportolóknak az amerikai sportligákhoz (NHL, NBA) hasonlóan "buborékban" kellett élniük.

A Cali Condors csapata nyerte a Duna Arénában rendezett; a vasárnapi zárónapon, a finálé A sorozat szombati és vasárnapi döntőin is többek világcsúcs született a Duna Aréna 25 méteres medencéjében.

A finálé egyetlen magyar résztvevője Jakabos Zsuzsanna volt, aki a tavalyi bajnok Energy Standard színeiben a szombati versenynapon 400 méter gyorson hatodik, 200 méter háton hetedik lett.

“Ma sikerült egyéni csúcsot úsznom 200 háton. A versenyek kezdetén nem gondoltam, hogy ezt a számot kell majd úsznom, de örülök, hogy így alakult, most épp erre volt szüksége a csapatnak. Fő a változatosság” – írta közösségi oldalán Jakabos, aki vasárnap is versenybe szállt 200 méter pillangón negyedik, 400 méter vegyesen pedig ötödik lett. Csapatának nem sikerült a címvédés és csupán a dobogó “második” helyére értek idén.

Nem is csoda, hiszen a Cali Condors sztárja, az amerikai Caeleb Dressel idén megállíthatatlan volt. A kétszeres olimpiai és 13-szoros nagymedencés világbajnok azt követően, hogy szombaton 100 méter pillangón és 50 méter gyorson repesztett rövidpályás világcsúcsot, ezúttal 100 méter vegyesen 49.28 másodpercre javította meg azt az időt (49.88), amit még hétfőn úszott.

A másik rekord Adam Peaty nevéhez fűződik: a brit sztár múlt vasárnap Cameron van der Burgh 2009-es világcsúcsát javította meg 55.49 másodpercre, amiből most tovább faragott, az új rekord 55.41 másodperc.

A harmadik helyen a London Roar, a negyediken pedig az LA Current csapata végzett.