Sallai kiütötte a Schalkét


Az elmezőny állása továbbra sem változott a Bundesliga hétközi fordulója után

fotó: a Freibug facebook oldala

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig is győzött a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szerdai játéknapján. Mindkét magyar válogatott játékos végigjátszotta a lipcsei együttesben a Hoffenheim vendégeként 1-0-ra megnyert találkozót.
    
A hétközi forduló mérkőzése magyar szempontból ezúttal nem a lipcseieké volt, hanem gelsenkirchenben játszódott, ahol a Freiburg Sallai Roland duplájával 2-0-ra győzött a nyeretlenül sereghajtó Schalke vendégeként.

A 23 esztendős magyar válogatott támadó az 50. és a 68. percben talált be, majd második gólját követően lecserélték. Ez volt az első alkalom, hogy Sallai egynél többször vette be az ellenfél kapuját a Bundesligában. A gelsenkircheni együttes legutóbb január 17-én nyert bajnokit, azóta immár 28 mérkőzésen maradt nyeretlen a Bundesligában, így közelít a Tasmania Berlin 31 meccses negatív rekordjához.
A sérült Szalai Ádám nélkül felálló Mainz a német fővárosban játszott gól nélküli döntetlent a Hertha BSC-vel, melynek keretéből ezúttal hiányzott Dárdai Márton.

A Mönchengladbach Bénes Lászlóval a kezdőcsapatában játszott 3-3-as döntetlent Frankfurtban. A felvidéki középpályás egy év után kapott újra kezdőként lehetőséget a Bundesligában.

A Bayern München hazai pályán korán hátrányba került a Wolfsburg ellen, ám Robert Lewandowski duplájával fordított és begyűjtötte a három pontot a bajor együttes.

A tabellát vezető Leverkusen könnyedén, 4-0-ra diadalmaskodott Kölnben.

Bundesliga, 12. forduló:

Bayern München-VfL Wolfsburg 2-1 (1-1)
Arminia Bielefeld-FC Augsburg 0-1 (0-0)
TSG 1899 Hoffenheim-RB Leipzig 0-1 (0-0)
1. FC Köln-Bayer Leverkusen 0-4 (0-2)
Schalke 04-SC Freiburg 0-2 (0-0)

kedden játszották:
Hertha BSC-FSV Mainz 05 0-0
VfB Stuttgart-1. FC Union Berlin 2-2 (0-1)
Werder Bremen-Borussia Dortmund 1-2 (1-1)
Eintracht Frankfurt-Borussia Mönchengladbach 3-3 (3-1)


A rovat legfrissebb hírei