EURO 2016 – MULTIDÉZŐ

Hangolódjunk a hamarosan kezdődő Európa-bajnokságra a magyar válogatott négy évvel ezelőtti csodálatos menetelésével

fotó: nso.hu

A 15. labdarúgó Európa-bajnokság 54 indulója kilenc selejtezőcsoportban küzdött.

Az F csoportban szereplő magyaroknak három szövetségi kapitánya volt a sorozatban: Pintér Attila kezdett, őt Dárdai Pál váltotta, a befejezés pedig a német Bernd Storckra hárult. A válogatott végül a pótselejtezőt érő harmadik helyen végzett, a pótvizsga pedig jól sikerült, mivel a norvégokat kettős győzelemmel múlta felül, így 44 év után kijutott a 24 csapatosra bővített kontinenstornára.

A magyar válogatott mérkőzései:

Magyarország - Észak-Írország 1-2 (0-0)
2014. szeptember 7., Budapest

Románia-Magyarország 1-1 (1-0)
2014. október 11., Bukarest

Feröer-szigetek - Magyarország 0-1 (0-1)

2015. szeptember 7., Belfast

Magyarország - Feröer-szigetek 2-1 (0-1)

2015. november 15., Budapest

A magyar válogatott minden várakozást felülmúlóan szerepelt: veretlenül, csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe, a későbbi győztes portugálok elleni 3-3-as döntetlen pedig az Eb egyik legjobb meccse volt. A magyarokat végül Belgium állította meg a 16 között 4-0-s sikerével.

A portugálok három döntetlennel csak harmadikként léptek tovább a csoportból, de a nyolcad- és negyeddöntőben is szenvedtek, ugyanis egyaránt ráadásra kényszerültek a horvátok és a lengyelek ellen. A nyolc között drámaian alakult a német-olasz párharc: 1-1 után csak a 11-esek kilencedik körében dőlt el a továbbjutás. Az elődöntőben a házigazda franciák a németeket, míg a portugálok a walesieket verték viszonylag könnyedén. A finálét úgy nyerték meg az először diadalmaskodó portugálok, hogy a csapat legjobbját, Cristiano Ronaldót a 25. percben sérülés miatt le kellett cserélni. A győztes gólt Eder szerezte a 109. percben.

Svájc-Franciaország 0-0

A csoport végeredménye: 1. Franciaország 7 pont, 2. Svájc 5, 3. Albánia 3, 4. Románia 1

Németország - Észak-Írország 1-0

A csoport végeredménye: 1. Németország 7 pont (3-0), 2. Lengyelország 7 (2-0), 3. Észak-Írország 3, 4. Ukrajna 0

Horvátország-Spanyolország 2-1

A csoport végeredménye: 1. Horvátország 7 pont, 2. Spanyolország 6, 3. Törökország 3, 4. Csehország 1

Belgium-Svédország 1-0

A csoport végeredménye: 1. Olaszország 6 pont, 2. Belgium 6, 3. Írország 4, 4. Svédország 1

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.

Magyarország-Portugália 3-3

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 pont (6-4), 2. Izland 5 (4-3), 3. Portugália 3, 4. Ausztria 1