Ismét vereség az első fordulóban

A zentai teniszező harmadik nekifutásra sem jutott túl az első fordulón Melbourne-ben

fotó: Morgan Hancock  / Stringer / GettyImages

Noha egyesek szerint az ausztráliai bozóttüzek miatt el kellett volna halasztani a teniszezők idei első Grand Slam versenyét, az Australian Opent, a torna hétfőn hajnalban megkezdődött, Györe László számára viszont gyorsan véget is ért, a vajdasági játékos ugyanis kikapott az első fordulóban.

A 24 éves zentai teniszező a japán Nisioka Josihitóval szemben maradt alul, aki a 71. helyet foglalja el a világranglistán. A 40. helyezett Györének több nyerő ütése volt, mint a japánnak, de sokkal többet is hibázott, és végül csaknem három órás találkozón 6:4, 3:6, 6:2, 7:6-ra kikapott.

Györének harmadik nekifutásra sem sikerült túljutnia az első akadályon a kemény pályás melbourne-i versenyen, hiszen tavaly és tavalyelőtt is kikapott a nyitómeccsén: 2018-ban a horvát Ivo Karlović, 2019-ben pedig az orosz Jevgenyij Donszkoj állította meg az első körben. A Grand Slam tornák közül a párizsi Roland Garroson szerepelt eddig a legjobban, ahol tavaly bejutott a harmadik fordulóba.

A zentai játékos az Australian Open után Dél-Amerika felé veszi az irányt, ahol több salakpályás versenyen indul. Tavaly szenzációsan szerepelt ezeken a tornákon, hiszen az elődöntőig jutott Sao Paulóban, Rio de Janeiróban pedig magasba emelhette a serleget.