Négy magyar érem Tomszkban

A magyar indulók négy érmet nyertek az oroszországi Tomszkban zajló uszonyosúszó-világbajnokság szerdai versenynapján

A mai 50 méteren szerzett aranyérme Senánszky Petra pályafutásának 14. felnőtt világbajnoki címe, és összességében a 26. himnusza, amit világversenyen neki játszanak!
fotó: Petra Senánszky – uszonyosúszó / facebook

A Nemzeti Versenysport Szövetség tájékoztatása szerint Senánszky Petra megnyerte az 50 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjét, ugyanebben a számban Varga Krisztina ezüstérmes lett.

Lengyeltóti Bence a dobogó harmadik fokára állt a 400 méteres uszonyos gyors fináléját követően.

A negyedik szerdai magyar érmet a 4x200-as felszíni női váltó nyerte: a Suba Sára, Blaszák Lilla, Szabó Anita, Károlyi Csilla kvartett harmadik lett.

A magyar küldöttség három nap után öt arany-, öt ezüst- és négy bronzéremmel áll az oroszországi világbajnokságon.