Ez történt szombaton- NAPI ÖSSZEFOGLALÓ

Az Európa-csúcs is csak az ezüstéremre volt elég

fotó: Magyarock - Olympic Team Hungary / facebook

Milák Kristóf érte el a magyarok közül a legjobb eredményt szombaton a tokiói olimpián, a 200 méter pillangón olimpiai bajnok úszó 100 méter pillangón 49.68 másodperces Európa-csúccsal lett ezüstérmes.

A nagyszerűen hajrázó Milákot csak a favorit, 100 méter gyorson is győztes amerikai Caeleb Dressel tudta megelőzni, aki 49.45 másodperces világcsúcsot úszott.

Szombaton két csapatsportágban is érdekeltek voltak a magyarok, és mindkettőben sikerélményben lehetett részük: a férfi vízilabdázók 11-8-ra győzték le az Egyesült Államokat, és a csoportkör utolsó fordulójának eredményétől függetlenül a negyeddöntőbe jutottak. Női kézilabdában a magyar válogatott három vereség után 29-25-re jobbnak bizonyult a világbajnoki ezüstérmes Spanyolországnál, így életben tartotta továbbjutási esélyét.

Triatlonban az új olimpiai versenyszám, a vegyes váltók küzdelmében a Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás összeállítású magyar csapat a 11. helyen zárt, míg a női kardozók csapatversenyében a Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza, Battai Sugár alkotta együttes mindhárom mérkőzését elveszítve nyolcadikként végzett. A triatlon ezzel a számmal ért véget Tokióban, míg a vívóknál az utolsó számban - a férfi tőrözők csapatversenyében - már nincs magyar érdekeltség.

Sportlövészetben Mészáros Eszter a 26. helyen végzett a női kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses számában.

Atlétikában Kozák Luca 100 méteres gátfutásban 12.97 másodperccel a harmadik lett futamában, így biztosan lépett tovább az elődöntőbe, míg a vitorlázóknál a Finndingiben szereplő világ- és Európa-bajnok Berecz Zsombor nyolc futam után is megőrizte harmadik helyét, miután a szombati két futamban harmadikként, majd ötödikként végzett.

A magyar versenyzők szombati eredményei a tokiói olimpián:

ATLÉTIKA

női 100 m gát: Kozák Luca futamharmadikként elődöntőbe jutott

KÉZILABDA

női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Spanyolország 29-25

SPORTLÖVÉSZET

női kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett: Mészáros Eszter 26.

TRIATLON
vegyesváltó: Magyarország (Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás) 11.

ÚSZÁS
férfi 100 m pillangó: Milák Kristóf ezüstérmet nyert

VITORLÁZÁS

Finndingi: Berecz Zsombor harmadik, majd ötödik lett és nyolc futam után összesítésben a harmadik helyen áll

VÍVÁS

női kard csapatverseny: Magyarország (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, Battai Sugár) 8.