A bűvös 75

Györe könnyedén nyert Szófiában

fotó: Györe László / facebook

A bolgár fővárosban zajló kemény pályás tenisztorna első fordulójában a zentai születésű Györe László két szettben múlta felül a világranglista 59. helyén álló spanyol Pedro Martínezt, mellyel megszerezte profi karrierjének 75. győzelmét.

Az első játszmában Györe kezdte az adogatást, majd gyorsan vezetéshez is jutott, azonban ellenfele is kihasználta a lehetőségeit és szorosan a nyomában maradt.

A szett végén, 6:6-os állásnál következhetett a rövidítés, amelyet szoros küzdelemben, de végül Györe 7:5 arányban megnyert és így 7:6-ra behúzta az első játszmát.

A folytatásban viszont Györe fölényesen játszva, mindössze 38 perc alatt, könnyedén 6:3 arányban nyerte meg a második szettet, így bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a bolgár Aleksandar Lazarov és szerb Filip Krajinović páros nyertesével fog játszani.

forrás: magyarszó.rs