Szabó két éremmel nyitott majd egy harmadikkal zárt

A vajdasági úszó jól szerepelt az úszók világkupa sorozatának berlini nyitóállomásán

fotó: Magyar Úszó Szövetség / facebook

A háromnapos rövidpályás viadal honlapja szerint a magyar versenyző 50 méter gyorson lett második (21.09 másodperc), míg 100 méter pillangón harmadikként (50.08) csapott célba.

A zentai úszó mellett a döntőkben még Kós Hubert és Nyirádi Réka volt érdekelt, előbbi 200 méter háton a negyedik (1:53.57), utóbbi 200 méter pillangón pedig a nyolcadik (2:14.56) lett.

A vasárnapi zárónap kezdésként Kós Hubert lépett színre, aki a szombati első világkupa érme után, rögtön megszerezte a másodikat is egyéniben, vagyis a szombati 200 pillangó bronza után, 400 vegyesen egy ezüstöt zsebelt be, megjavítva egyéni legjobbját is. (4:09.49).

Szabó Szebasztián sem tétlenkedett, 50 pillangón is begyújtotta a rakétákat és egészen a második helyig száguldott (22.19), egy tizeddel lemaradva a első helyezett amerikai Tom Shields mögött.