Rakonczay Gábor nem adja fel


A magyar extrémsportolót nem kényszerítették térdre a kezdeti problémák.

fotó: Rakonczay Expedíciók / facebook

A magyar extrémsportoló saját facebook oldalán üzent a szurkolóinak és követőinek, miszerint hamarosan újra nekiindul: „Megvan a döntés. A biztonság érdekében nem ennek a szezonnak a végén, hanem 10 hónap múlva, a következő szezon elején indulok az átevezésre. A sérült rész nem okozott bajt sem az alsó héjában és nincs jelentős kár a belső merevítő válaszfalakban se. Ennek ellenére teljesen átlesz építve a keel befogási része, arra a konstrukcióra amivel az eddigi óceáni evezősöket építettem az elmúlt 14 évben. Kettős érzés van bennem, egyrészt egy erős hála, hogy mennyire jól sikerült megoldani a helyzetet és mennyi emberi támogatást kapok a barátoktól, a helyi magyaroktól és a szponzoraimtól. Másrészt pontosan tudom hogy én hibáztam, amiért mindenkitől elnézést kérek. Hiszen teljesen mindegy mitől sérült meg a keel, mert én építettem és így én hibáztam. Tanultam belőle és most még eltökéltebben és fókuszálva folytatom a projektet ami csakis egy nagy magyar sikerrel fejeződhet be. Jelenleg a SUP helyi magyarok segítségével lett elszállásolva és itt a szigeten lesz az átepítés is.”



A napokban komoly problémák adódtak, melyeknek következtében Rakonczay Gábor kénytelen volt megszakítani útját és visszatért a szárazföldre, aki az általa tervezett és épített speciális SUP-pal (Stand up Paddle) a világon elsőként próbálja átevezni az Atlanti-óceánt egy ilyen, kabin nélküli vízi járművel.
A magyar sportoló szombaton reggel indult el a Kanári-szigetekhez tartozó Gran Canaria déli részén fekvő Pasito Blanco kikötőjéből. Az expedíció második napján azonban az előrejelzésekhez képest jóval erősebb széllel kellett megküzdenie, és az éjszaka során vélhetően egy nagyobb úszó tárgy csapódott a SUP aljának. A harmadik nap reggelére enyhébb vízszivárgást tapasztalt a sportoló, és miután megbizonyosodott arról, hogy sérülést szenvedett a tőkesúly, úgy döntött, hogy 160 kilométernyi evezést követően, a beszivárgó víz okozta óvintézkedés és a biztonság érdekében visszafordul a szárazföld irányába.

Segítséget kért a Magyarországon tartózkodó szakmai csapatától, amely felvette a kapcsolatot a Gran Canaria szigetén tartózkodó magyar vitorlázóval, Légrádi Márkkal. A hajós és legénysége elindult a Sunday Morning vitorlással, s közel 12 órás út után sikerült Rakonczay Gábort elérniük. Csaknem egy órán át igyekeztek a nagy hullámok közepette a SUP-ot a vitorláshoz biztonsággal rögzíteni, majd visszaindultak a Kanári-szigetek felé.

Rakonczay Gábor tavaly januárban az Antarktiszon 44 nap alatt 900 kilométert gyalogolt három társával együtt, és első magyarként érte el a Déli-sarkot. Ultrafutóként rendszeresen teljesít ultramaratoni távokat, ilyen volt a 680 kilométeres országfutás, vagy a tengerszintről felfutás a Mont Blanc-ra.

 

A rovat legfrissebb hírei