7. hely és egy ígéretes döntő lehetősége

A vajdasági származású úszó az 50 méteres gyorsúszást megelőzve döntőbe jutott pillangón a rövidpályás úszó-világbajnokság vasárnapi versenynapján

fotó: MTI/Kovács Tamás

Szabó Szebasztián a hetedik helyen végzett az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság vasárnapi versenynapján.

Szabó a finálé előtt fél órával az 50 méter pillangó elődöntőjében volt érdekelt, ahol világcsúcstartóként a legjobb idővel kvalifikálta magát a fináléba.

Az elődöntőben Szabó - aki a kontinensviadalon a brazil Nicholas Santos 21.75 másodperces világcsúcsának beállításával győzött - a délelőtti idejét (22.42) jócskán megjavítva, 22.11 másodperces idővel csapott célba, összesítésben egyetlen századdal előzve meg dél-amerikai riválisát.

Szabónak nagyjából fél órája van a regenerálódásra, ugyanis magyar idő szerint 16.06 órától az 50 méter gyors döntőjében állt rajtkőre.

Az 50 méter gyors döntőjét Szabó a hatodik idővel várta. Végül felállt a rajtkőre a britek többszörös világ- és Európa-bajnoka, Benjamin Proud is, pedig délelőtt olyan hírek láttak napvilágot, hogy az angol csapatban koronavírus-fertőzés ütötte fel a fejét, ami miatt többen is kiesnek.

A döntőben Szabó parádésan, 0.57 másodperces reakció idővel kapta el a rajtot, riválisai azonban ezúttal gyorsabbak voltak, elsőként éppen Proud érintette a falat, a magyar versenyző 21.26 másodperccel lett a hetedik. Szabó ezt a számot Kazanyban 20.72-vel nyerte, azzal most a bronzot csípte volna meg.

Szabó hétfőn 50 méter pillangón a magyar küldöttség első érmének reményében ugorhat majd medencébe.

A vajdasági származású úszó kiválóság novemberben a kazanyi Európa-bajnokságon három aranyat nyert, de közvetlenül a viadal után megfertőződött a koronavírussal, ami miatt két hetet ki kellett hagynia.