Egy győzelemre a negyeddöntőtől a Ferencváros

A Ferencváros 33-29-re nyert a horvát Podravka Koprivnica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában

fotó: fradi.hu

A mérkőzést eredetileg szombaton rendezték volna, de a csoportban sereghajtó horvátok koronavírusos esetek miatt halasztást kértek. A magyar bajnoki címvédő vendégcsapat keretéből Bíró Blanka és Julia Behnke hiányzott.

A hazaiak kezdtek jobban (5-2), majd Szöllősi-Zácsik Szandra találataival egyenlített az FTC (7-7). Tina Barisic és - a nyáron Siófokra igazoló - Dejana Milosavljevic nem hagyta, hogy hátrányba kerüljön a Podravka, ezért Elek Gábor vezetőedző a 22. percben időt kért (12-10). Csapata egy 4-1-es sorozattal átvette a vezetést, ám a szünetben ismét a horvátok álltak jobban egy találattal.

A házigazdák hozzáállásán nem látszott, hogy számukra már tét nélküli a meccs, ám a Ferencváros játéka javult és egy 4-1-es szériával kezdte a második félidőt. Milosavljevicnek erre még volt válasza, de a 38. perc után a magyar együttes jó védekezéssel és pontos lövésekkel sorozatban négyszer talált be. Janurik Kinga egyre jobban védett, erre alapozva csapata végül magabiztosan, négygólos különbséggel nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa Milosavljevic volt 11 góllal, a túloldalon Szöllősi-Zácsik hét, Angela Malestein hat találattal zárt. Janurik 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat tizedik alkalommal találkozott egymással a nemzetközi kupaporondon, az FTC egy döntetlen mellett kilencedszer nyert.

A hét győzelemmel, három döntetlennel és három vereséggel álló FTC szombaton a Borussia Dortmund ellen zárja a csoportkört, és amennyiben az érdi mérkőzést is megnyerni, csoportja második helyén végez, így nem kell majd pályára lépnie a rájátszás első fordulójában, a negyeddöntőbe jutásért.

Eredmény, csoportkör, 13. forduló, A csoport:
Podravka Koprivnica (horvát) - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-33 (16-15)    lövések/gólok: 47/29, illetve 47/33
gólok hétméteresből: 6/6, illetve 3/3
kiállítások: 6, illetve 10 perc