Négygólos szegedi hátrány a Flensburg ellen

A Pick Szeged 25-21-re kikapott a német Flensburg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén

fotó: pickhandball.hu

A magyar bajnoki címvédő vendégek keretéből Bánhidi Bence és Luka Stepancic hiányzott. A hazaiaknál Lasse Svan, Emil Jakobsen, Lasse Möller és Magnus Röd sem játszhatott, így csupán 11 mezőnyjátékost tudtak benevezni.

Mindkét együttes több hibával kezdett támadásban és védekezésben is. A szegediek Mikler Roland bravúros védéseinek köszönhetően vezettek egy-két góllal, de az első negyedóra végén piros lap miatt elveszítették Bodó Richárdot. A túloldalon Benjamin Buric egyre jobban védett, csapata mindkét kapu előtt egyre pontosabban kézilabdázott és egy 9-2-es sorozattal ellépett. A vendégek megtorpantak és a hullámvölgyből nem tudtak kikecmeregni, mert a Flensburg jó védekezése és Buric bravúrjai miatt nem jöttek a gólok. Mindezt a házigazdák remekül kihasználták és a szünetben 14-10-re vezettek.

Az első félidő két szegedi góllal zárult, a második felvonás pedig két szegedi találattal kezdődött, majd amikor Imanol Garciandía sorozatban háromszor volt eredményes, a 41. percben már csak egy gól volt csapata hátránya (17-16). A Szeged többször is egyenlíthetett volna, ám nem járt sikerrel, ebben az időszakban megint mindkét oldalon sok volt a hiba, ezért közepesnél nem volt jobb a meccs színvonala. A Flensburg egy 3-0-s sorozattal ismét ellépett, és mivel az utolsó támadását mindkét együttes elrontotta, 25-21 lett a végeredmény. Mindkét oldalon húsz lövés maradt ki, köztük kettő, illetve három büntető.

A német csapatban Hampus Wanne öt, Johannes Golla négy góllal zárt, a szegediek közül Imanol Garciandía ötször talált be. Benjamin Buric tíz, Mikler Roland nyolc lövést védett.

A két csapat nyolcadik egymás elleni mérkőzésén egy szegedi siker és egy döntetlen mellett hatodszor nyert a Flensburg.

A visszavágót jövő csütörtökön rendezik, a párharc továbbjutója a címvédő Barcelonával találkozik a legjobb nyolc között.