Az UVSE-nek csak a negyedik hely jutott

A magyar csapat elvesztette a bronzmérkőzést, így negyedik helyen végzett a női vízilabda Euroligában

fotó: UVSE - Vízilabda / facebook

A magyar csapat a Pireuszban zajló négyes döntő vasárnapi helyosztóján 11-6-os vereséget szenvedett az olasz Padovától. A házigazda görög Olympiakosz a spanyol Sabadell legyőzésével megvédte címét.

A Pireuszban zajló négyes döntő szombati napján az UVSE annak ellenére simán, 18-11-re kikapott a házigazda címvédő Olympiakosztól, hogy Keszthelyi-Nagy Rita a Final Fourok történetében Euroliga-rekordot jelentő kilenc gólt szerzett. A másik ágon a Padova úgy maradt alul a Sabadell együttesével szemben, hogy kis híján ledolgozta hatgólos hátrányát.

A két csapat vasárnapi helyosztóján a magyar együttes egészen a harmadik negyed közepéig irányított, 5-3-ra vezetett, innentől kezdve azonban az olaszok sorozatban hat gólt lőttek. Az elhibázott UVSE-lehetőségek között számos fór, de még kettős emberelőny is volt.

Az UVSE a hajrában lehetetlen helyzetből, négygólos hátrányban (5-9) próbálkozva, a kapust is felküldve "mesterséges emberelőnnyel" küzdött, de nem volt esélye közelebb kerülni.

A fináléban a házigazda Olympiakosz magabiztos, 11-7-es győzelmet aratott a Sabadell együttese felett, ezzel címét megvédve, összességében harmadszor hódította el a legrangosabb európai trófeát.