Kiváló magyar eredmények a shinkyokushin karate EB-n

Hét magyar érmet, közte két aranyat hozott a karatésok hétvégi stílus Európa-bajnoksága Lengyelországban

fotó: Hungarian Karate Federation / facebook

Az itthoni szövetség hétfői beszámolója szerint a shinkyokushin Eb-n a hét medálnak köszönhetően Magyarországé lett a 3. hely az éremtáblázaton.

A legjobban Mező Lili és Szalay Berta szerepelt, előbbi a 60, utóbbi a 65 kilósok küzdelmi kategóriájában végzett az élen. Ezüstéremmel zárt Tóth Csenge (plusz 65 kg) és Magyar Levente (95 kg), s ugyancsak küzdelemben született két magyar bronz is Fekete Gergely (85 kg) és Dávid Máté (plusz 95 kg) révén. Balázs Panni a formagyakorlatával érdemelt ki Európa-bajnoki harmadik helyezést.