Gulácsiék tovább üldözik a Bayernt

A 22. forduló sem hozott sok változást a Bundesliga élmezőnyében.

Szalai Ádám kezdőként lépett pályára  fotó: Mainz 05 / facebook

A múlt héten döntetlenre végződő Bayern München-RB Leipzig szuperrangadó után Gulácsiéknak ha bajnokok szeretnének lenni, minden meccsüket meg kell nyerniük, és abban kell reménykedniük, hogy a bajorok botlani fognak. Az első lépés meg is történt, a lipcseiek hazai pályán 3-0-ra legyőzték a vendég Brement. A brémaiak sorozatban negyedszer kaptak ki.

közben a várakozásnak megfelelően a Bayern sem tétlenkedett, 12 perc alatt 3 rúgott góllal el is döntötték a mérkőzést a Köln ellen. A végeredmény 1-4 lett.

Közben a Dortmund és a Mönchengladbach is tartja a ritmust a bajorokkal és Gulácsiékkal, előbbiek 4-0-s győzelemmel őrzik a harmadik helyet, miután 4-0-ra verték az Eintracht Frankfurtot, Bénes Lászlóék pedig 4-1-es düsseldorfi győzelmük után szintén 3 pontra vannak Gulácsiéktól.

Sallai Roland a padról nézhette végig, hogy csapata a Freiburg 1-1-es döntetlent játszott Augsburgban.

A Jürgen Klinsmann távozása miatt edzőváltáson átesett Hertha BSC megnyerte első mérkőzését Alexander Nouri másodedzővel a sereghajtó Paderborn vendégeként. A berlinieknek így egyelőre még mindig nincs szükségük egykori csodaedzőjükre, Dárdai Pálra.
Szalai Ádám kezdőként kapott szerepet a Shalke ellen. A magyar válogatott csatár 72 perc alatt nem tudott betalálni, és végül együttese, a Mainz 0-0-s döntetlent játszott hazai pályán a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának zárómérkőzésén.