Rapport harmadszor is remizett Madridban

A magyar nagymester újabb döntetlennel folytatta szereplését a sakkvilágbajnok-jelöltek nyolcfős madridi tornájának harmadik fordulójában

fotó: FIDE - International Chess Federation / facebook

A sötét figurákat vezető magyar nemzetközi nagymester, aki az első két fordulóban is remizett, ezúttal a világranglista második helyén álló, kínai Ting Li-zsennel osztozott meg az egy ponton. Amíg egy nappal korábban Rapport közel állt a győzelemhez, most hátrányosabb helyzetből szerzett fél pontot, amikor a 40. lépésnél lépésismétléssel véget ért a parti.

A 26 éves Rapport 2764 Élő-pontjával a világranglista nyolcadik helyezettjeként versenyez a spanyol fővárosban, ahol mindenki kétszer mérkőzik meg mindenkivel, váltott színekkel. A torna teljes díjalapja 500 ezer euró, és a 48 ezer euróval gazdagodó győztes jövőre a vb-címért játszhat a regnáló világbajnokkal, a titulust kilenc éve birtokló norvég Magnus Carlsennel.

Rapport a keddi negyedik fordulóban az amerikai Hikaru Nakamurával ül asztalhoz.

Eredmények, 3. forduló:
Ting Li-zsen (kínai)-Rapport döntetlen
Tejmur Radzsabov (azeri)-Jan Nyepomnyascsij (FIDE) döntetlen
Fabiano Caruana (amerikai)-Jan-Krzysztof Duda (lengyel) döntetlen
Alireza Firouzja (francia)-Hikaru Nakamura (amerikai) döntetlen

Az állás:
1. Caruana, Nyepomnyascsij 2-2, 3. RAPPORT, Duda, Firouzja, Nakamura 1,5-1,5, 7. Ting, Radzsabov 1-1