Szabó Szebasztián egyéni csúcsot úszott

A vajdasági származású úszónak élete legjobb úszása sem volt elég az éremhez

fotó: maszol.ro

Németh Nándor holtversenyben a nyolcadik lett, így szétúszásra kényszerül 100 méter gyorson, ahol Szabó Szebasztián viszont egyéni csúcsa ellenére a 12. helyen zárt kedden a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A két magyar egymás mellett úszott az első elődöntőben. A tavalyi tokiói olimpián döntős Némethnek - aki 1964 után az első magyar finalista volt ebben a számban - sikerült bekerülni a hőn áhított 48 másodpercen belüli idő alá, 47.96 másodperccel csapott célba, míg Szabó azt követően, hogy délelőtt két századra volt egyéni csúcsától (48.45), most óriási úszással 48.19-cel élete legjobb idejét érte el.

A legyorsabb ezúttal is a román David Popovici volt, a 200 méteren hétfőn győztes 17 éves tehetség ahogyan a hosszabb távon is, ezúttal is junior világcsúcsot úszott.

Forrás: magyarszo.rs