Megvan az első magyar érem Münchenben

Ismét Európa-bajnok a magyar könnyűsúlyú kettes

fotó:MTI/Koszticsák Szilárd

A Szabó Bence, Furkó Kálmán egység címét megvédve aranyérmet szerzett vasárnap könnyűsúlyú kettesben a müncheni multisport Európa-bajnokság evezős versenyén.

Az olimpiai programban nem szereplő versenyszámra ezúttal is három egység nevezett - csakúgy, mint egy évvel ezelőtt az olaszországi Varesében -, így a magyarok éremszerzése biztosnak volt tekinthető.

Az egység pénteken megnyerte a pályabeosztó előfutamot, majd a fináléban ismét gyorsabbnak bizonyult a török és a szlovén riválisnál, utcahosszal nyerte a futamot.

Ez Magyarország első érme a kilenc sportág versenyeit magában foglaló multisport Eb-n, amely csütörtökön kezdődött és jövő vasárnapig tart.

"Egyértelműen csak egy eredmény volt számunkra elfogadható, az aranyérem, ezt sikerült is teljesítenünk" - mondta az MTI-nek az egység egyik tagja, a tavaly elhunyt karatemester, Furkó Kálmán unokája. - "Tudtuk, hogy a szlovénok gyorsak lesznek az elején, de mi általában a pálya második felében szoktuk biztosítani a helyünket, tehát nem estünk kétségbe. Ezer után emeltünk és ki tudtunk alakítani egy magabiztos előnyt, amit aztán sikerült tartani a végéig."

Versenyzőtársa hozzátette: sajnálják, hogy mivel a szám kikerült az ötkarikás programból, kevesen indulnak benne, de ők megpróbálják életben tartani.

A sportági versenyek zárónapján további három magyar hajó szállt vízre, egyformán a B döntőben: összesítésben a Galambos Péter, Tamás Bence könnyűsúlyú kétpár a kilencedik, az egypárban érdekelt Pétervári-Molnár Bendegúz 10., a Bácskai Máté, Szabó Márton kétpár pedig a 11. helyet szerezte meg. Pétervári-Molnár kissé elmaradt a várakozásoktól, a másik két egység azonban teljesítette a célkitűzést.

A zárónapon férfi és női egypárban Melvin Twellaar, valamint Karolien Florijn révén egyaránt holland versenyző nyert, míg a női nyolcasoknál a románok voltak a leggyorsabbak. Az éremtábla élén a britek végeztek 6 arany-, 3 ezüst- és 1 bronzéremmel, őket a románok (5, 0, 3) és az olaszok követték (4, 2, 3). A kontinensbajnokságon 18 nemzet szerzett érmet, az egy arannyal záró magyarok a horvátokkal és a norvégokkal holtversenyben nyolcadikak lettek.