Kós Hubert újabb érmet nyert

A magyar úszó második érmét is megszerezte vasárnap a rövidpályás úszó világkupa-sorozat Berlinben rendezett nyitóversenyén

fotó: hang.hu

A viadal zárónapján a 19 éves magyar versenyző 400 méter vegyesen nyert bronzérmet, 4:06.44 perces időeredménnyel. Kós, aki januártól az Egyesült Államokban, Michael Phelps korábbi edzőjével, Bob Bowmannel dolgozik majd együtt az Arizona State Egyetemen, szombaton 200 méter vegyesen második lett.

A további vasárnapi magyar döntősök közül Szabó Szebasztián 50 méter pillangón hat századdal maradt le a dobogóról, és végzett negyedikként, míg Jakabos Zsuzsanna 200 méter vegyesen 2:12.19 perccel nyolcadik lett.

A német fővárosban kilenc magyar úszó szerepelt.

A világkupa idén három állomásból áll, jövő héten Torontóban, azt követően pedig Indianapolisban versenyeznek a résztvevők.