A Ferencváros vereséggel kezdett az európai kupaporondon

Története első El-csoportkörös mérkőzésén 43-39-re kapott ki az FTC férfi kézilabdacsapata az izlandi bajnok ellen

fotó: fradi.hu

A Budapesttől több mint 3000 kilométerre fekvő Reykjavíkban játszotta története első nemzetközi csoportmérkőzését az FTC férfi kézilabdacsapata, amely az Európa-liga-főtábla nyitófordulójában a Valur vendége volt.

A fi]k 43-39-re kikapotak az izlandi bajnok ellen a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

A vendégcsapat keretéből Ónodi-Jánoskuti Máté és Török Ádám hiányzott.

Debreczeni Dávid az első másfél percben háromszor is betalált, majd a nyolcadik percben Lékai Máté vérző orrsérülés miatt kivált a játékból, de később - két tamponnal az orrában - vissza tudott térni a pályára. Az izlandi csapat szinte minden eladott labdát gyors ellenakcióval használt ki, és egy 4-0-s sorozattal ellépett, ekkor Pásztor István ferencvárosi vezetőedző időt kért. Védekezésben nem boldogult rendkívül gyorsan kézilabdázó ellenfelével az FTC, amely támadásban lassította a játékot, de a hazaiak bravúros labdalopások után többször is meg tudták kontrázni őket. Pásztor a 25. percben 19-12-es állásnál ismét időt kért, és legalább annyit sikerült elérnie, hogy a különbség nem nőtt tovább a szünetig.

A második felvonást három találattal kezdte a Valur, amely ekkor már tízzel vezetett, ennek hatására némileg elkényelmesedett, és a magyar együttes öt perc alatt megfelezte a különbséget (29-24). Ennél közelebb azonban - egészen a hajráig - nem került az izlandi csapathoz, amely visszavett a tempóból, de felállt védőfallal szemben is rendre betalált, mert az FTC védelme nem tudott alkalmazkodni az északiak stílusához.

A mezőny legeredményesebb játékosa Lékai Máté volt tíz góllal, Bognár Alex hatig jutott, Borbély Ádám 11, Győri Kristóf két védéssel zárt. A túloldalon Thorgils Jon Svolu Baldursson nyolc, Arnor Snaer Oskarsson és Magnús Óli Magnússon hét-hét találattal, Björgvin Pall Gustavsson nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Ferencváros egy hét múlva a svéd Ystads IF HF csapatát fogadja a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban, a Fejér B.Á.L.-Veszprém a svájci Kadetten Schaffhausent látja vendégül, a Balatonfüred pedig a horvát RK Nexe otthonában folytatja szereplését a második számú európai kupasorozat csoportkörében.