Pont nélküli továbbjutás


A magyar női kézilabda-válogatott kikapott a címvédőtől, így nem visz magával pontot a középdöntőbe

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A magyarok 18 fős keretéből ezúttal Janurik Kinga és Bordás Réka maradt ki.
    
A horvátok ellen egyszer sem vezetett a válogatott, ezúttal viszont remekül kezdett, 3-0-ra ellépett, és több mint hat és fél perc telt el, amikor először gólt kapott. Tudatosan lassították a játékot támadásban a magyarok, szinte mindig a passzív jelzésig vártak a lövéssel. Bár a rossz magyar kísérleteket kihasználva a meccs negyedénél egyenlítettek a norvégok (6-6), a folytatásban ők is több támadást elhibáztak, így Klujber Katrinék megint elléptek hárommal. Mivel a címvédő másfél percen belül háromszor is eredményes volt, 9-9-nél Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány időt kért.
    
Az ellenfél a 25. percben vezetett először, és mivel a győri Silje Solberg egyre jobban védett, csapata egy 4-1-es sorozattal zárta az első félidőt, és a szünetben 14-12-es előnyben volt. Az első felvonásban a magyarok 12 lövést rontottak, ezek közül négy el sem találta a kaput.
    
A második félidő elején a kapus Szikora Melinda megszerezte első gólját a válogatottban, mivel a skandinávok kapus nélkül támadtak. Fáradni látszottak a magyarok, egyre többet hibáztak, és bár továbbra is töretlenül küzdöttek, egyre nőtt a különbség. A jónak mondható első félidőt nem követte hasonló folytatás, mert egyre jobban érvényesült a norvégok gyors játéka, szinte minden kapott gólra kettővel válaszoltak. Az 57. percben már tíz volt közte, ez is maradt a különbség, és a norvégok lehozták időkérés nélkül a meccset.
    
A mezőny legjobbjának Vilde Ingstadot választották, aki nyolc gólt lőtt, Henny Reistad és a győri Stine Oftedal ötször talált be. A kapusok közül Solberg 49 százalékos hatékonysággal védett, mivel 43 kísérletből 21-et hárított, Szikora Melinda hét védéssel, Szemerey Zsófia pedig védés nélkül zárt. További érdekesség, hogy a magyaroknak 51, a norvégoknak viszont csak 43 kapura lövésük volt, ami nagy különbség tízgólos siker esetén.
    
A két csapat 86. egymás elleni mérkőzésén ötven magyar győzelem és három döntetlen mellett a 33. norvég siker született, 2016 óta sorozatban a nyolcadik.
    
"Az első félidőben extázisban voltunk. Nagyjából így kell kézilabdázni. Nagyjából el tudtuk képzelni, mi lesz a végeredmény, de a becsületünkért küzdöttünk. Amikor elfáradtunk, nagyon elment a hajó, de gratulálni fogok a lányoknak" - nyilatkozta a lefújás után Golovin Vlagyimir. Hozzátette, ha játékosai képesek ilyen első 35 percet produkálni, akkor ezt folyamatosan hozniuk kell.
    
"Talán a következő mérkőzésen nem 35 lesz, hanem 45 perc, és folyamatosan fejlődni fogunk. Óriási kontraszt volt az első két meccs, és a harmadik között"
- szögezte le. Meglátása szerint az egyre inkább kiütköző fáradtság okozta a hibákat, a rossz döntéseket a második félidőben.

A magyarok pénteken 33-28-ra nyertek Svájc ellen, majd vasárnap 21-18-ra kikaptak Horvátországtól, ennek ellenére biztosították továbbjutásukat, pontot azonban Svájc kiesése miatt nem visznek magukkal. A középdöntőben Dánia, Svédország és Szlovénia lesz az ellenfelük.

Eredmények, csoportkör, 3. (utolsó) forduló, A csoport:
Norvégia-Magyarország 32-22 (14-12)

Ljubljana, v.: Metalari, Nikolovszki (északmacedónok)
    lövések/gólok: 43/32, illetve 51/22
    gólok hétméteresből: 3/3, illetve 4/3
    kiállítások: 8, illetve 6 perc

A csoport végeredménye:
1. Norvégia 6 pont,
2. Horvátország 3,
3. Magyarország 2,
4. Svájc 1
    
Az első három helyezett jutott a középdöntőbe.


A rovat legfrissebb hírei