Három ponttal gazdagodott a Ferencváros

Hiába csak egyszer vezetett, a magyar bajnok mégis sikert aratott a Marseille ellen

Vogel Soma, a Ferencváros kapusa (j) és Ante Vukievic, a Marseille játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkör 3. fordulójában játszott FTC-Telekom Waterpolo - CN Marseille mérkőzésen
fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Az előző idényben bronzérmes FTC-Telekom Waterpolo 9-8-ra nyert a vendég Marseille ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában.

A szombati BENU Magyar Kupa-döntőben sorozatban ötödször diadalmaskodó zöld-fehérek gyorsan, a második negyed közepén háromgólos hátrányba kerültek.

Varga Zsolt együttese innentől kezdve gyakorlatilag folyamatosan kapaszkodott, többször is feljött egy gólra, végül 2:46 perccel a vége előtt érte utol riválisát.

Akárcsak az OSC elleni MK-döntőben, a Ferencváros megint megnyomta a végét, és végül a fináléban fél tucat gólt szerző Sztilianosz Argiropulosz találatának köszönhetően diadalmaskodott.

A zöld-fehérek - akik két győzelemmel és egy vereséggel állnak - egy hét múlva a Jug Dubrvonik csapatát fogadják.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:
FTC-Telekom Waterpolo - CN Marseille (francia) 9-8 (1-2, 2-2, 2-2, 4-2)

a magyar csapat gólszerzői: Vigvári Ve., Merkulov, Argiropulosz 2-2, Ubovic, Varga Dé. Damonte, 1-1