Szabó Szebasztián bronzérmes 50 méter pillangón

A vajdasági származású úszó bronzérmet nyert 50 méter pillangón a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokság szerdai napján

fotó: musz.hu

A 26 éves magyar versenyző, aki ebben a számban holtversenyben tartja a világrekordot (21.75) a brazil Nicholas Santosszal, a legjobb idővel került a fináléba, ahol, akárcsak az elődöntőben, ezúttal is fantasztikusan kapta el a rajtot.

A győriek kiválósága féltávnál 9.91 másodperccel még az első volt, de a hajrában a dél-amerikaiak legendája és a svájci Noé Ponti is megelőzte, utóbbi mindössze két századdal.

A 42 éves Santos - aki az előfutamban még csak a 14. volt - negyedszer nyerte meg a számot, ő már tavaly Abu-Dzabiban is minden idők legidősebb világbajnoka volt, utolsó versenyén mindössze három századdal maradt el a Szabóval közösen tartott világcsúcstól.

Eredmények:
férfi 50 m pillangó, világbajnok:

1. Nicholas Santos (Brazília) 21.78 másodperc
2. Noé Ponti (Svájc) 21.96
3. SZABÓ SZEBASZTIÁN 21.98

Szabó a kilencedik magyar úszó, aki érmet nyert a rövidpályás világbajnokságok történetében.

A magyarok tavaly Abu-Dzabiban nem szereztek érmet, 2018-ban a kínai Hangzsuban Hosszú Katinka egymaga négy arannyal és egy ezüsttel zárt a nemzetek éremtáblájának harmadik helyén.

A háromszoros olimpiai bajnok egyébként a magyar úszósport rövidpályás világbajnoki érmeinek több mint a hatvan százalékát tudhatja magáénak, hiszen az eddigi 43 dobogós helyezésből 27-et ő szerzett.