Szőke ezüstérmes Bukarestben

A vb-ezüstérmes, olimpiai ötödik Szőke Alex második, míg Klányi Krisztofer ötödik helyen végzett a Bukarestben zajló U23-as birkózó Európa-bajnokságon

fotó: Magyar Birkózók Szövetsége

A nemzetközi szövetség (UWW) honlapja szerint Szőke Alex örmény, lengyel, török, és litván versenyzőket felülmúlva léphetett szőnyegre a 97 kilósok szerdai döntőjében az azeri Murad Ahmadiyev ellen. Az első menetben az ESMTK 23 éves birkózója volt az aktívabb, de a leküldést követően egy kérdéses szituációból két vállra fektette vetélytársa a tavalyi U23-as világbajnokot, így a bírók egybehangzó döntése alapján be kellett érnie a dobogó második fokával.

Klányi Krisztofer litván és lengyel ellenfeleket legyőzve jutott a 72 kilogrammosok elődöntőjébe, ahol alulmaradt ukrán riválisával szemben, majd a törökök tavalyi U17-es Európa-bajnokától, Abdullah Topraktól szenvedett vereséget a bronzcsatában, ezzel ötödik lett.

A kötöttfogású válogatott egy-egy arany- és ezüstéremmel, illetve egy ötödik hellyel zárta a kontinensviadalt.