Szemes Gergő bronzérmes

Bronzérmet nyert a juniorok között Szemes Gergő a bulgáriai korosztályos vívó-világbajnokságon, Plovdivban

fotó: Magyar Vívó Szövetség

A tavalyi felnőtt vb-n negyeddöntős tőröző - a viadal eredményközlője alapján - amerikai, svéd, francia és lengyel ellenfélen keresztül jutott el az elődöntőig, ahol 15-13-ra kikapott a kínai Ceng Csao-zsantól úgy, hogy 2-5-ről fordított, sokáig vezetett, 12-9 után azonban sorozatban öt tust kapott. Ezután egy találatra felzárkózott, majd a következő akcióban mindkét lámpa kigyulladt, de az ellenfele támadott, így övé lett a pont.

A magyar küldöttség négy nap alatt négy érmet szerzett: korábban kardban a junioroknál győzött a női csapat és harmadik lett Spiesz Anna, az U17-es kadeteknél pedig Domonkos Emese bizonyult a legjobbnak.

Szerdán a kadet korosztály egyéni tőrversenyeire kerül sor.