Nem bírtunk a házigazda finnekkel

Papírforma finn győzelem a magyarok ellen a tamperei VB-n

fotó: MTI/Illyés Tibor

A címvédő és olimpiai aranyérmes házigazda finn jégkorong-válogatott, érvényre juttatva a papírformát, 7-1-re legyőzte a magyar csapatot a világbajnokság ötödik fordulójának pénteki játéknapján.

A vendégek két harmadig kiválóan tartották magukat, ekkor még 2-1 volt az állás, Sebők Vilmos ütötte a vb-k történetének első magyar gólját a finneknek. A záró játékrész elején viszont öt és fél perc alatt háromszor is eredményes volt a világranglista-vezető, amely ekkor bebizonyította, hogy más szintet képvisel.

A finnek keretében hat NHL-es, nyolc svéd, hat hazai és öt svájci élvonalbeli hokis szerepel. A magyaroknál visszakerült a csapatba Pozsgai Tamás és Csányi Karol, kikerült Szirányi Bence és Kóger Dániel. A kapuban a dánok és a franciák ellen is jól teljesítő Bálizs Bence kezdett, cseréje ezúttal Arany Gergely volt - neki pályafutása során még nem volt felnőtt vb-találkozója -, a svédek elleni 1-7-es összecsapáson védő Horváth Dominik pihenőt kapott.

A házigazdák elleni meccsre 400 magyar szurkoló tudott jegyet venni, egy belépő pedig annyiba (120 euró) került, mint a másik hat magyar érdekeltségű összecsapásra összesen. A vendégtábor mindenesetre hangban többször jobb volt a hazai közönségnél.

Előzetesen hasonlóra lehetett számítani, mint az amerikaiakkal és a svédekkel szembeni 7-1-es vereség alkalmával, de most szinte telt ház, 11 és fél ezer néző volt a Nokia Arénában.

A két csapat eddig egyszer találkozott vb-n: 2016. május 11-én Szentpéterváron a finnek győztek 3-0-ra. Ezen kívül volt még három barátságos találkozó is, azon egy magyar és két északi siker született.

A szombaton szünnapos válogatottnak vasárnap a német, hétfőn pedig az osztrák csapat lesz az ellenfele. Minden bizonnyal az utolsó összecsapáson dől el, hogy ki lesz a kieső.

Eredmények, Vb, 5. forduló:
A csoport (Tampere):

Finnország-Magyarország 7-1 (1-0, 1-1, 5-0)
gól: Lehtonen (13.), Kakko (24.), Ohtamaa (41.), Hartikainen (44.), Kapanen (47.), Merela (55.), Armia (60.), illetve Sebők (27.)