Sallai góllal, Szalai öngóllal kezdte az új szezont


Így alakult a Bundesliga nyitófordulója a magyar légiósok számára

Fotó: SC Freiburg

A Freiburg Szalai Attila öngóljával és Sallai Roland találatával 2-1-re nyert Hoffenheimben a német labdarúgó Bundesliga nyitófordulójának szombati játéknapján.

Mindkét oldalon a kezdőcsapatban kapott helyet magyar válogatott játékos, a Freiburg a menteni igyekvő Szalai öngóljával szerzett vezetést a 39. percben, majd a félidő ráadásában a támadásból aktívan részt vállaló Sallai a blokkról lepattanó labdát lőtte hat méterről a kapuba.

Szalait a szünetben lecserélték, Sallai 84 percet játszott a mérkőzésen, amelyet a hazaiak szépítése ellenére 2-1-re megnyert a Freiburg

Az RB Leipzig a csapatkapitány Willi Orbánnal a kezdőcsapatban, de a sérült Gulácsi Péter nélkül látogatott Leverkusenbe. A gyógyszergyáriak az első félidő derekán kétgólos előnyre tettek szert, a Leipzig még a szünet előtt szépített. A fordulás után egy-egy gólt szereztek a felek, így Orbánék pont nélkül térnek haza.

A sérült Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin vasárnap 4-1-re legyőzte a Mainzot a vasárnapi játéknap.

A rovat legfrissebb hírei