Varga Csaba máris edzésbe állt

A Piros85 terepfutó versenyen tűnt fel a nagyváradi hegymászó.

fotó: Kalifa / Facebook

Varga Csaba nemrég tért vissza a Himalájából, minekutána a cudar időjárás megakadályozta 5. nyolcezres csúcsának, a Dhaulagirinak a meghódításában. A nagyváradi hegymászónak viszont korántsem ment el a kedve a sikertelen expedíciótól, máris edzésbe állt és készül a következő expedíciójára. A felkészülés ezen szakaszában a futás a legfontosabb, így Csaba is nevezett a Kalifa Alpin Team által támogatott Piros85 elnevezésű terepfutó versenyre.
A Piros85 terepfutó verseny idén ünnepelte 25. születésnapját. 1994-ben lett először megszervezve a Magyarországi Kárpát Egyesületnek (MKE) által, akik három éven keresztül szervezték, mint teljesítménytúrát.
1997-ben a szervezést átvette a frissen megalakult Magyar Vándorok Teljesítménytúrázó Egyesülete(MVTE), akiknek mára ez lett az első számú rendezvényük, melynek leghosszabb távolsága 2008 óta nemcsak teljesítménytúra, hanem futóverseny is.
A centenáriumi verseny idén is a Csillaghegytől rajtolt, és Dobogókőn keresztül, Nagykovácsin át egészen Budaörsig tartott. A versenyzőknek összességében 87,66 kilométert kellett megtenniük a piros jelzésen (innen a név) mellette pedig egy több mint 3000 méter szintemelkedéssel megnehezítve. A táv teljesítőit tűzzománc jelvénnyel díjazták.
A Piros85 mára az ország egyik legszínvonalasabb teljesítménytúrájává vált. Külön érdekesség, hogy idén Milata Patrik új pályacsúccsal első határon túliként nyerte a versenyt. A felvidéki futó 7 óra 14 perc 40 másodperc alatt teljesítette a távolságot.

fotó: Piros85.hu

A 2019-es Piros 85 Terepfutás férfi dobogója:

1.    Milata Patrik • 7:14:40 (pályacsúcs)
2.    Pálfy Márton • 7:41:31
3.    Beda Szabolcs • 7:51:53

A hölgyek között a dobogósok:

1. Janek Noémi (9:30:14)
2. Oszvald Krisztina (9:41:56)
3. Sáringer-Kovács Szilvia (9:45:35)

A Piros 85 Terepfutás idén is egyúttal a Terep Ultrafutó Országos Bajnokság is volt (nyilván azok számára, akik az OB-n való indulást is bejelölték nevezéskor).
Az OB győztese Beda Szabolcs lett, megelőzve Boda Miksát és Kozma Zsoltot:

1.    Beda Szabolcs • 7:51:53
2.    Boda Miksa • 9:43:37
3.    Kozma Zsolt • 11:36:53

Varga Csaba 11 óra alatt teljesítette a távolságot. A verseny után kérdésünkre elmondta, hogy nagyon jól érezte magát, és örül, hogy a Kalifa Alpin Team meghívta az általuk támogatott eseményre. “Egy gyönyörű napsütéses nap volt, minden körülmény adott volt a jó hangulathoz és a sikeres teljesítéshez. Nagyszerű volt a szervezés, igazi családias hangulat. Számomra külön fontos volt a részvétel, hiszen megkezdtem az edzéseket a következő expedícióhoz, és a terepfutás erre tökéletes.” A nagyváradi hegymászó még nem árulta el, melyik hegy megmászását tűzte ki céljául.

fotó: kalifa / facebook

Varga Csabával nemrég készített a sporthatároknélkül.hu egy exkluzív interjút, melyet itt olvashatnak: