Gulácsiék a győztesek útján

A pálya közepén felhúzott fal sem tudta a lipcsiek útját állni.

fotó: onefootball.com

A Hertha sem tudta útját állni Gulácsi Péteréknek Berlinben, bár azért nem alakult olyan egyszerűen a mérkőzés, mint a múlt heti 8-0-ás gálázás. A lipcseiek hátrányból tudtak fordítani.

Külön érdekesség volt, hogy a kezdő sípszó előtt a stadionban a berlini fal ledöntésének 30. évfordulójára emlékeztek meg a berliniek a pályán felállított installációval. A fal ledöntése után viszont izgalmas mérkőzést láthattak mindkét csapat szurkolói. A Herta szerezte meg a vezetést, de még az első félidőben büntetőből egyenlítettek a lipcseiek, majd a félidő vége előtt megszerezték a vezetést érő gólt. Igazából a mérkőzés vége alakult nagyon izgalmasan, az utolsó 10 percben két gólt is szerzett Gulácsi csapata, és bár a hazaiak még szépíteni tudtak, a Dárdai Pál egykori csapata végül 4-2-re alulmaradt az RB Leipzig-el szemben.

fotó: goal.com

A Szalaival a kezdőjében felálló Mainz szintén berlini csapat ellen játszott, és hazai pályán akarta helyrehozni a múlt heti lipcsei zakót, vajmi kevés sikerrel. A félidő végére már 3-0-ra vezetett az Union Berlin. Igaz, a játék végére két gólt sikerült ledolgozni, de már nem maradt idő a pontszerzésre, így a végeredmény 2-3 maradt a berlinieknek.

NÉMET BUNDESLIGA  11. FORDULÓ

Hertha–RB Leipzig 2–4 (Mittelstadt 32., Selke 92., ill. Werner 38. – 11-esből, 89., Sabitzer 45+1., Kampl 83.)
Mainz–Union Berlin 2–3 (Onisiwo 81., Brosinski 94., ill. Ingvartsen 30., S. Andersson 45+3., 52.)