Topolyán a cél, hogy minél több pontot szerezzenek

Becsapós ellenfeleket kapott a TSC a Konferencia-ligában

A szerb bajnokság dobogóján végző Topolyai SC már a bronzérmével biztosította a helyét egy csoportkörben. A TSC tavaly második lett, ami BL-selejtezőt ért számára, és bár ezt nem sikerült vennie, az Európa Liga-főtáblán folytathatta. A legutóbbi harmadik hely Európa Liga-selejtezőt ért, ám ezt sajnos megint nem tudta bevenni a Topolya, így a Konferencia Liga csoportkörébe került.

A Topolya kénytelen volt elengedni sikeredzőjét, és úgy néz ki, még szükség van egy kis időre, mire ráérez a közös munkát a csapat és Dean Klafuric vezetőedző. Erről tanúskodik az Európa Liga-selejtező, amit pont a távozó edző, Zarko Lazetic új klubjával, a Maccabi Tel Avivval vívott meg a vajdasági csapat.

Az izraeli események miatt a Maccabi Szombathelyen fogadta a TSC-t, és mivel a topolyaiaktól két játékost is kiállított a bíró az első félidőben, igen nehéz helyzetbe került a csapat. A 3-0-s vereség után nem sok remény maradt, és Topolyán egy még súlyosabb vereségbe futott bele a TSC: 1-5 lett a végeredmény. Apró szépségtapasz, hogy a hazai gólhoz Sós Bence adta a gólpasszt.

Maradt tehát a Konferencia liga főtáblája, ahol a TSCc hat mérkőzést játszik majd, hat különböző csapat ellen.

Topolyára érkezik majd a svájci Lugano, a lengyel Legia Warszawa és az örmény Noah. A TSC-re vár majd három vendégszereplés is, a svájci St. Gallen, a kazahsztáni Astana és a belga Gent ellen.

A monacói sorsoláson Zsemberi János is ott volt. A TSC elnöke szerint minőségi csapatokkal kerültek össze, a cél, hogy minél több pontot szerezzenek, és amennyiben lehet, akkor kivívják az európai tavaszt.

forrás: PannonRTV