Erdélyi edző vette át a legsikeresebb svájci csapatot


Goran Djurcin távozásával Kádár Zoltán másodedző kapta meg a csapat irányítását

Goran Djuricin (balról) és Kádár Zoltán (jobbról)
fotó: czg.ch

Nem akármilyen megtiszteltetés érte az erdélyi születésű Kádár Zoltánt, aki eddig a Grasshoppers FC másodedzője volt. A csapat eddigi vezetőedzője Goran Djurcin nem töltött túl hosszú időt a csapat élén, ugyanis az év elején érkezett a klubhoz, és váltotta Uli Fortét egy éves munkássága után a szezon végéig, de a Grasshoppers  vezetősége jelezte, hogy nem kívánja meghosszabbítani egykori játékosának edzői szerződését, akinek mindössze két mérkőzésen sikerült irányítania a zürichi csapatot mielőtt beállt volna a koronavírus okozta szünet.

Ennek a döntésnek köszönhetően a svájci csapat élére Kádár Zoltán eddigi másodedzőt nevezték ki.

Az 54 éves Kádár Zoltán a kovászna megyei Uzonból származik, játékosként a kolozsvári U Cluj (123/19) és a Dinamo Bukarestben (135/16) vált ismertté 1987-1995 között, majd kilenc éven keresztül a svájci Schaffhausen és Fraunfeld másod ligás csapatokban légióskodott. Kádár a román nemzeti válogatottban 7 alkalommal lépett pályára.
Edzői pályaftását 2009-ben kezdte az FC Wintethur U18-as csapatánál, majd 2011 óta a Grasshoppersnél dolgozik két éves megszakítással, melyet az FC Zürichnél töltött. Jövőbeli munkáját Stephan Helm fogja segíteni.

A Grasshopper Club Zürich-et angol egyetemisták alapították 1886-ban, ezzel a klub Svájc második legidősebb labdarúgócsapata az 1879-ben megalakult FC St. Gallen után.

Ez a legsikeresebb svájci klub, 27 alkalommal nyerte meg a svájci bajnokságot, illetve 18 alkalommal hódította el a nemzeti kupát. Európai szinten a legjobb eredménye mindössze két 3. fordulós győzelem az Intertotó-kupában. 2018-19-es bajnokságban az utolsó helyet szerezte meg a csapat, így története során először kiesett az első osztályú bajnokságból.

További érdekesség, hogy nem először irányítja a csapatot magyar edző, ugyanis az interneten 1925 óta jegyzik a csapat edzőinek nevét, akik közül az első edző szintén magyar nemzetiségű Kürschner - Szűcs Izidor volt, aki Játékosként az MTK-val nyert két bajnokságot. Edzőként az 1. FC Nürnberg csapatával lett bajnok. Legnagyobb sikerét a svájci válogatott edzőjeként érte el 1924-ben az olimpia ezüstérem megszerzésével. A Grasshopper edzőjeként három bajnokságot és négy kupagyőzelmet szerzett. Ezzel a klub történetének második legsikeresebb edzője.


A rovat legfrissebb hírei