Folytatódott a hagyomány Hajdújárásban


Ismét összejöttek egy meccsre a hajdújárási Vinogradar focistái

A hideg és a köd sem tántorította el a hajdújárási Vinogradar egykori és jelenlegi játékosait a hagyományos év végi futballmérkőzéstől. A barátságos meccsre hatodik alkalommal gyűltek össze, és mint minden évben, az idei is jótékonysági jellegű volt.

Nem volt kifogás, hidegben és ködben is összejöttek az év végi barátságos mérkőzésükre a hajdújárási Vinogradar Labdarúgóklub veterán játékosai.

„Nagyon fontos, nagyon jó, mert mindannyian itt kezdtük ebben a fociklubban, és itt játszottunk. Mindenkinek nagyon fontos, aki itt él, és a gyerekei is itt vannak, azoknak is, de aki nem, azoknak is fontos a klub, mert itt kezdtük a pályafutásunkat.” – mondta el a mérkőzés után Sőregi Gábor, egykori játékos.

Ahogyan régen, úgy ma is az összetartanak a klub egykori játékosai. A foci mellett, beszélgetésre és forraltborozásra is maradt idő.

A veteránok mérkőzését immár hatodik alkalommal szervezték meg. Az előző évekhez hasonlóan idén sem maradt el a jótékonykodás.

„Ez már harmadik éve, amikor nemcsak focizni jövünk össze, hanem egy kis jótékonyságra is sor kerül, ugyanis a befolyó pénzt a klub megsegítésére fordítjuk, öltözőkre többnyire, illetve eszközökre. A tavalyi évben egy klímát tudtunk beszerezni a segédöltözőre. Azelőtti évben pedig egy szárítógépet vettünk, ugyanis arra nagy szükségünk van napi szinten.” – nyilatkozta Latyák Lóránt, a Vinogradar Labdarúgóklub elnöke.

Az év végi meccsre többtucatnyian látogattak ki játszani, vagy szurkolni. A veteránok az utánpótlás miatt sem aggódnak. A klub jelenleg az U7-esektől az U17-esekig több mint 120 aktív tagot számlál.

Forrás: Pannon RTV

A rovat legfrissebb hírei