Nem alakult jól a Gulácsiék hétközi fordulója

Emberhátrányban mentettek pontot a lipcseiek

fotó: Alexander Hassenstein / Staff / GettyImages

A Hertha BSC 2-2-es döntetlent játszott az RB Leipzig otthonában a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szerdai játéknapján.
A 63. percben 1-1-es állásnál Marcel Halstenberg kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a vendégek, ám öt perccel később a norvég Rune Jarstein kapus hibájának köszönhetően ismét a lipcseiek vezettek. A végeredményt Krzysztof Piatek állította be a 82. percben büntetőből.

A házigazdák kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte, az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán pedig a 79. percben lépett pályára.

elégedett Julian Nagelsmann, az RB Leipzig labdarúgócsapatának vezetőedzője már a mérkőzés előtti sajtótájékoztatójában megemlíette, hogy nem minden játékosával elégedett, és sokkal támadóbb focit kellene játszaniuk.
"Nagyrészt elégedett vagyok, de nem minden poszttal. Nem vagyunk elég gólveszélyesek, a szélsőink inkább védekező, mint támadó felfogásúak. Mindkét oldalon lehetnénk ennél erősebbek" - mondta a 32 éves szakember a Sport Bildnek.

Sallai Roland csapata a Freiburg 3-3-as döntetlent játszott az Eintracht Frankfurt otthonában. A hazai csapatnak a 82. percben sikerült pontot mentenie. A magyar játékos kezdőként lépett a pályára, és az 59. percben, 1-1-es döntetlennél hagyta el azt.

A Mainz bár a mérkőzés nagyobb részében emberelőnyben játszott, mégis csak 1-1-es döntetlent ért el az Union Berlin ellen. A fővárosi együttes a 42. percben fogyatkozott meg, amikor már 1-1 volt az állás, a vendégek viszont képtelenek voltak a folytatásban újra a kapuba találni. A vendégek magyar válogatott csatára, Szalai Ádám a 82. percben csereként lépett pályára.

Az éllovas Bayern München 1-0-ra nyert a Borussia Dortmund otthonában, így hét pontra növelte előnyét keddi vendéglátójával szemben.

Nagy lehetőséget szalasztott el a felzárkózásra a Borussia, amely a bajnokság során először kapott ki saját pályáján. Az örökmérlegben tovább nőtt a bajorok fölénye: 102 találkozóból 48-at a müncheniek nyertek meg 29 döntetlen és 25 Borussia-siker mellett.