Gróf Dávid szerint nincs mentség az FTC teljesítményére
A Ferencváros labdarúgócsapatának kapusa csalódottan értékelte csapata teljesítményét a kiesés után
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Gróf Dávid, a Ferencváros labdarúgócsapatának kapusa szerint nincs mentség arra a teljesítményre, amelyet a csapat nyújtott csütörtök este a Viktoria Plzen otthonában, ahol 3-0-s vereséget szenvedett, s így 3-1-es összesítéssel búcsúzott az Európa-ligában.
"Egyszerűen az alapok hiányoztak a játékunkból, a harciasság, az hogy küzdünk egymásért és futunk. Beszélhetünk bármilyen taktikáról, de ha ezek nincsenek meg, akkor bármilyen csapat ellen bajban lehetünk" - mondta a helyszínen lévő magyar újságíróknak a hálóőr, aki nem sokkal a párharc első felvonása előtt a sérült Dibusz Dénes pótlására igazolt a klubhoz.
"Nyilván az első gól megváltoztatta a meccset, hiszen utána jött a teljes csőd, de már előtte is láttuk, hogy jönnek a csehek és ránk erőltetik az akaratukat, a mai teljesítményünkre nincs mentség. Ugyanazt csinálták mint az első meccsen, tudtuk, hogy nagyon erősek fizikálisan és ezt kell majd felülmúlnunk, ez az első találkozón sikerült csak" - fogalmazott Gróf Dávid.
Stefan Gartenmann, a zöld-fehérek dán védője hasonlóképpen vélekedett: "Csakis magunknak köszönhetjük ezt a vereséget, a Plzen egyszerűen keményebb volt, szinte minden párharcot megnyertek a játékosai" - mondta a futballista, aki szerint vissza kell szerezniük az önbizalmukat, hiszen a bajnokságban és a kupában is esélyesek még. Hozzátette, a csapat már többször is megmutatta, hogy képes remek teljesítményre, a játékosoknak pedig ezt az érzést kell erősíteniük egymásban.
A Ferencváros a hétvégén a bajnokságban javíthat, a zöld-fehérek címvédőként a második helyen állnak, hátrányuk öt pont a listavezető Puskás Akadémiával szemben, vasárnap a Fehérvár otthonába látogat a gárda.
Kövess minket facebook-on:
Cimkék: ferencváros, fradi, ftc, foci, európa-liga, robbie-keane, gróf-dávid