Átadták az Úszó Nemzet Programban elkészült 39. tanuszodát


Menczer Tamás az átadón kijelentette, aki ma sportol, különösen gyerekként, az behozhatatlan előnybe kerül

Fotó: MTI/Kocsis Zoltán

Aki ma sportol, különösen gyerekként, az behozhatatlan előnybe kerül azokkal szemben, akik nem sportolnak - mondta Menczer Tamás országgyűlési képviselő, a a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója csütörtökön Pilisvörösváron, ahol átadták az Úszó Nemzet Programban elkészült 39. tanuszodát. 

Kifejtette: a sport, az úszás, a vízilabda és a sport általában tanítja és megedzi az embert. Aki sportol, az megtanulja, hogy meló nélkül, fegyelem nélkül nincs soha siker. Aki sportol, az megtanulja legyőzni az ellenfelét és megtanulja legyőzni saját magát is. Sőt, megtanul együttműködni.

Felidézte, hogy a pilisvörösváriaknak szükségük volt az uszodára, "a vállalásunkat teljesítettük, az uszoda megépült". Hozzátette: talán Pilisvörösvárról indul el a következő bajnokok, úszók és vízilabdázók egyike-másika: a következő Wladár vagy Darnyi, Madaras vagy Manhercz.

"Az a körzet, azok a települések, amelyekért én eddig dolgozhattam az elmúlt ciklusban, 60 milliárd forint összfejlesztésben részesülhettek a nagyberuházásokat illetően" - tette hozzá Menczer Tamás.

Schmidt Ádám, a Honvédelmi Minisztérium (HM) sportért felelős államtitkára elmondta: a tanuszodák alkalmasak arra, hogy a közösségi sportot és a versenysportot is kiszolgálják, ezért felelőssége van a kormánynak abban, hogy minél több épüljön.

Jelezte, hogy a jövőben további 57 ehhez hasonló tanuszoda fog megépülni.

Az államtitkár az ünnepségén arról beszélt, erről a hétről nyugodt szívvel az mondható, hogy a vizes sportágak igazi ünnepe. Kedden rendezték meg a nemzetközi vizes világot tömörítő szövetség alapkőletételi ünnepségét, ugyanis Budapestre helyezi át székhelyét a szövetség. Aznap délután tartotta alakuló ülését a 2027-es vizes világbajnokság szervezőbizottsága; 10 éven belül harmadszor rendezhet Magyarország vizes világbajnokságot.

Schmidt Ádám kiemelte, a tanuszodák létrehozása mellett fontos a kormány számára az is, hogy ne sérüljön ezek nyitva tartása, hiszen sportolási lehetőséget biztosítani kell mindenkinek. Ezért hívta életre a kormány 2023-ban a Sportoló Nemzet Programot. "Büszkék vagyunk arra, hogy több mint 50 ezer tagot számlál már ez a program, és az idei tanév az általános iskolákban és a gimnáziumokban a Sportoló Nemzet Tanév elnevezést kapta" - tette hozzá Schmidt Ádám.

Az államtitkár azt mondta, a program célja, hogy mindenkihez közelebb vigyék a sportolás lehetőségét.

Vitályos Eszter kormányszóvivő, a térség fideszes országgyűlési képviselője ismertette: a pilisvörösvári uszoda 1312 négyzetméteres, kétmedencés létesítmény, 435 négyzetméternyi feszített víztükrű vízfelülettel; a projekt nettó értéke megközelítette az 1,3 milliárd forintot. Megfogalmazása szerint ez egy olyan beruházás, "amely egyszerre épít közösséget, ad biztonságot és szolgálja az ifjúság fejlődését".

A rovat legfrissebb hírei