Bundesliga záróforduló - ELŐZETES
Augsburgban szerezheti meg a harmadik helyet a Lipcse
fotó: RB Leipzig / facebook
A magyar válogatott Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig a bronzéremért lép pályára Augsburgban a német labdarúgó-bajnokság hétvégi zárófordulójában.
Győzelem esetén a tavaly harmadik lipcseiek idén is felállhatnak a képzeletbeli dobogó alsó fokára, pontvesztés esetén a riválisok eredményétől függ Gulácsiék érme. A Mönchengladbach hazai pályán játszik a Hertha ellen, míg a jelenleg Európa-liga indulást érő helyen álló, de a Bajnokok Ligája-szereplésért harcoló Bayer Leverkusen a szintén magyar válogatott Szalai Ádámot foglalkoztató Mainzot fogadja.
Érdekesség, hogy ebben az idényben is az előző kiírás első öt helyezettje végez a top ötben: a 2018/19-es idényben München, Dortmund, Lipcse, Leverkusen, Mönchengladbach volt a sorrend.
A sorozatban nyolcadik bajnoki címét már korábban bebiztosító Bayern München Wolfsburgban zárja az idényt, a házigazda számára a tét az, hogy a hatodik hely megszerzésével az Európa-liga csoportkörében, vagy hetedikként ennek selejtezőjében szerepel majd.
Sallai Roland csapata, a Freiburg - amely már bizonyosan lemarad az európai kupaporondról - a Schalkét fogadja.
A sereghajtó Padernborn a következő idényben a Bundesliga 2-ben szerepel, az viszont még nem dőlt el, hogy a Fortuna Düsseldorf és a Werder Bremen közül melyik szerzi meg az osztályozót érő 16. pozíciót, és 17. helyezettként melyik búcsúzik. A Düsseldorf az Union Berlin vendégeként szerepel a zárónapon, míg a brémaiak a Kölnt fogadják.
Augsburg-RB Leipzig 15.30
Borussia Dortmund-Hoffenheim 15.30
Frankfurt-Paderborn 15.30
Freiburg-Schalke 04 15.30
Bayer Leverkusen-Mainz 15.30
Mönchengladbach-Hertha BSC 15.30
Union Berlin-Düsseldorf 15.30
Werder Bremen-Köln 15.30
Wolfsburg-Bayern München 15.30
Kövess minket facebook-on:
Cimkék: gulácsi-péter, légiósok, willi-orbán, sallai-roland, bundesliga, bénes-lászló