Drámai döntetlen az ex-fradisták csatáján

Ismét felsőházi helyen a medgyesiek, újabb unalmas rangadó Kolozsváron.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójához ért a román élvonalbeli labdarúgó bajnokság, a Liga 1. A 25. játéknapon ismételten nem villogtak az erdélyi csapatok, négyük közül ugyanis csak a medgyesi Gaz Metan tudott nyerni. A legrosszabbul a hazai pályán veszítő Sepsi járt, míg a Kolozsvári CFR és a Hermannstadt hazai pályán játszott döntetlent. Ám micsoda különbség volt döntetlen és döntetlen között.

A bajnoki címvédő és listavezető CFR ugyanis ismételten gól nélküli döntetlent játszott – akárcsak az előző hétvégén. Az ellenfél a Viitorul volt, rangadó volt tehát az összecsapás – ám azhasonlóan unalmasra sikeredett, mint a tavaszi nyitóforduló a FCSB ellen. A vasutasok fejben már a csütörtöki, Sevilla elleni Európa Liga 16-os döntőjén jártak, a Viitorul számára pedig létfontosságú volt az egy pont megszerzése, amennyiben nem akarnak lemondani a felsőházi folytatásról. Érdekesség, de a CFR-ben továbbra sem mutatkoztak be a téli szerzemények – igaz, Alexandru Chipciu legalább a kispadra leülhetett végre.

Rezumat: CFR Cluj - FC Viitorul 0-0 Etapa 25

Aboneaza-te la canalul nostru: http://bit.ly/2LW7UL1 Rezumat: CFR Cluj - FC Viitorul 0-0 Etapa 25 Urmareste stirile zilei din sport pe pagina COMUNITATII FOTBAL ROMANIA: https://www.youtube.com/channel/UCiDRA0Fl2btJHP3nX-CpGcw/community Faza cu faza din Liga 1, etapa de etapa, goluri din Liga 1, rezumate din Liga 1. Highlights-urile Ligii 1 din Romania.

Teljesen más képet mutatott ezzel szemben a nagyszebeni döntetlen, legalábbis annak második félideje. Gól nélküli első játékrészt követően a Hermannstadt a 48. megszerezte a vezetést a nagyszerű formában lévő Gabrijel Debeljuh révén. A horvát csatárnak a legutóbbi három bajnokin ez volt a negyedik gólja. Húsz perccel később viszont már a vendég Astra vezetett, köszönhetően Valentin Gheorghe duplájának. A végeredmény viszont 2-2 lett, Adrian Balan ugyanis a 88. percben megmentett egy pontot az erdélyieknek.

A találkozó más szempontból is érdekes összecsapást hozott, mindkét csapata edzője megfordult ugyanis játékosként a Ferencvárosban: a Hermannstadtot irányító Vasile Miriuta 1996 és 1998 között, az Astrát edző Bogdan Andone pedig a 2002-2003-as szezonban. Mondanunk sem kell, nagyobb nyomot előbbi hagyott a szurkolókban.

Rezumat Hermannstadt - Astra 2-2 | Telekom Sport

Aboneaza-te la canalul nostru: https://goo.gl/YkyMbU Toate stirile zilei aici: https://www.telekomsport.ro/ Ne vedem si pe facebook: https://www.facebook.com/telekomsportromania/ YouTube MCN - BrandTube - office@brandtube.ro

Szintén gólgazdag és változatos mérkőzést vívott a másik „szász” csapat, a Medgyes. A Gaz Metan már a 3. percben hátrányba került Clinceniben Jakub Vojtus gólja után, ám a szünetig fordítani tudott Nasser Chamed (36.) és Adrian Hora (42.) révén. Közvetlenül a szünet után Sergiu Bus már kettőre növelte a vendégek előnyét, ám Vojtus 82. percben értékesített büntetője után izgalmassá vált a hajrá, kellettek Razvan Plesca bravúrjai annak érdekében, hogy a Gaz Metan versenyben maradjon a felsőházi rájátszásért folyó öldöklő harcban a Viitorullal.

Telekom Sport - Rezumat Academica - Gaz Metan 2-3

A legkevésbé a Sepsi számára sikerült a hétvége, a szentgyörgyiek ugyanis hazai pályán szenvedtek egy gólos vereséget a felsőházi helyét ezzel bebiztosító Botosani-tól. A hazaiaknál Niczuly Roland védett, rajta kívül Csiszér Balázs és Fülöp István is a kezdő tagja volt – utóbbit Lóránd testvére váltotta a 64. percben. A atlálkozót a nagykárolyi Kovács István vezette.

Rezumat: Sepsi - FC Botosani 0-1 I Moldovenii s-au calificat matematic in play-off

Aboneaza-te la canalul nostru: http://bit.ly/2LW7UL1 Rezumat: Sepsi - FC Botosani 0-1 I Moldovenii s-au calificat matematic in play-off I etapa 25, liga 1, 2019-2020 A marcat: Dugandzic, min 59 Sepsi: Niczuly - Csiszer, Bouhenna, Tincu, Fl. Ștefan - Vașvari - Andrezly, I. Fulop, Achahbar, Ștefănescu - Safranko Rezerve: Fejer, Celea, Velev, Karanovic, L.

A bajnoki tabellát továbbra is a CFR vezeti 49 ponttal, előnye viszont már csak 3 pont a remekül hajrázó Craiova előtt, míg a harmadik helyre az Astra jött fel. A Medgyesi Gaz Metan jelenleg a hatodik, az alapszakasz utolsó fordulójában a Dinamót kell legyőznie hazai pályán ahhoz, hogy ott is maradjon. Ellenkező esetben a Clinceni-t vélhetően legyőző Viitorul jut be a felsőházba. Ami a másik két erdélyi gárdát illeti, a Sepsi 32 pontjával a 9. helyen tanyázik, őt a Hermannstadt követi 25 ponttal.

fotó: facebook.com/hermannstadt.fc