Felháborító! Fülöp István nem játszhat a döntőben Élő

Történelmi sikerre hajt a Sepsi OSK - kövesd élőben!

A 2011-ben alapított Sepsi OSK először vagy a FCSB öt év után ismét? Ez volt a Román Kupa döntőjének nagy kérdése.

A találkozót több megdöbbentő közjáték előzte meg. A Sepsi OSK nem nevezhette a meccsre Fülöp Istvánt , a Román Labdarúgó Szövetség ugyanis nem volt hajlandó tájékoztatni a klubot, a játékos el van-e tiltva sárga lapjai miatt vagy azokat eltörölték-e! Ezt követően kiderült, az M4Sport nem kapott megfelelő jelet a román partnertől ahhoz, hogy élőben közvetítse a találkozót!

Mindezek mellett valósággal eltörtpül, hogy a találkozó több percet késett, mivel az egyik kapun nem volt megfelelően felszerelve a háló!

A két csapat kezdőfelállása:
Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ștefan - R. Deaconu, Vașvari, Achahbar - Carnat, Karanovic, M. Ștefănescu
Cserék: Fejer - L. Kovacs, Celea, G. Dragomir, L. Fulop, Diaz, Safranko, Gal Andrezly, Csiszer edző: Leo Grozavu
FCSB: A. Vlad - V. Crețu, Miron, I. Cristea, Panțîru - Ov. Popescu, D. Olaru, I. Vînă - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman
Cserék: R. Udrea - Moruțan, A. Petre, C. Dumitru, Perianu, Pantea, V. Pandele, Istrate, A. Niță
Edző: Toni Petrea

9. perc Deaconu lő távolról - nagyon fölé

A FCSB aktívabb első percei után kiegyenlített játék zajlik a pályán, igazán komoly helyzet nélkül

20 perc után 4-1 a szögletek aránya a Sepsi javára - komolyabb veszélyhelyzet nélkül.

22. perc Szabadrúgás a FCSB javára kedvező pozícióból - Coman lő, mellé

Az első félidő feléig egy szervezettebb és motiváltabb Sepsit láthatni a pályán, amely többet próbálkozik támadások építésével, különösebb eredmény nélkül. A FCSB láthatóan gyors játékosai sebességére próbál építeni.

30. perc Popescu lőtt jó 17 méterről, a labda kevéssel suhant el Niczuly kapuja fölött

35. perc - Labdaszerzés után gyors támadást épített a FCSB, a laszti Manhoz került, aki egy csellel elküldte védőjét, majd kissé éles szögből kevéssel a kapu fölé bombázott.

37. perc - Carnat lőtte be erősen a labdát a FCSB kapuja elé, de Karanovic középen lemaradt...

Szünet! Unalom a köbön eddig! Két közepesen veszélyes FCSB-lövésen és 6 Sepsi-szögleten kívül nem sok érdemleges történt a két kapu környékén. A labdabirtoklás aránya 53-47 százalék a sepsi javára.

Elkezdődött a második félidő! Izgalmasabb játékban reménykedünk!

Négy csere a szünetben: Nicolae Carnat érkezik Fülöp Lóránt helyére, Pavol Safranko pedig Goran Karanovic helyére a Sepsiben, míg a FCSB csapatában Olimpiu Morutan váltotta Darius Olarut, Adrian Petre pedig Ionut Vinát.

Ismét a FCSB kezd aktívabban...

51. perc Coman cselei után az utolsó pillanatban csente le a labdát a lábáról Vasvari...

54. Morutan cselei, majd lövése 20 méterről - Niczuly tornázta a léc fölé a labdát! Ez volt az első kaput találó lövés a meccsen!

55. perc  Sepsi-szabarúgás, a labda remekül csavarodik a kapu elé, de fejes teljesen veszélytelen

57 perc Pantiru-szóló a jobb szélen - lő - kapufa!

58. perc - veszélyes Sepsi-kontra, a középen érkező csatár lemaradt a bepasszról

58. perc: a meccs első sárgája, aki kapja, Florin Tanase

65. perc GÓÓL Vezet a FCSB!
Morutan zseniális passza után Coman adott középre, két Sepsi-védő és a kapus sem tudta, hol a labda , tétovázásukat Man használta ki és közelről a kapuba lőtt 0-1

75. perc: RAdoslav Dimirov helyére Tomas Diaz, Marius Stefanescu helyére pedig Csiszér Balázs érkezett  a Sepsinél

77. perc A Sepsi kapitánya, Rachid Bouhenna kapott sárgát lökésért

79. perc Emberhátrányba került a Sepsi, Bouhenna két perc után megkapta második sárgáját

83. perc: Daniel Celea érkezik a Sepsinél  helyére Anass Achahbar helyére

84. perc Majdnem kiegyenlít a Sepsi! Jobb oldali szabadrúgás, ezúttal a FCSB védői bizonytalankodnak, Tanase az utolsó pillanatban vágta ki a labdát a lövésre lendülő láb elől! A szöglet után újabb kavarodás, de a védők ismét felszabadítanak

89. perc: Ionut Pantiru helyére az alig 16 éves Alexandru Pantea állt be

Három perc lesz a hosszabbítás

91. perc: Coman-szóló, a teljes Sepsi-védelmet lefutotta, majd alányesett a labda alá, amely a kivetődő Niczuly fölött a kapu mellé gurult

93. perc: Florinel Coman helyére Ovidiu Perianu áll be a FCSB csapatába