Erdély

Alaposan helybenhagyták a Craiovát

Letudta harmadik felkészülési mérkőzését is a másodosztály pontvadászatára készülő Székelyudvarhelyi Székelyudvarhelyi Szejke SK férfi kézilabdacsapata. Győzelemmel mutatkoztak be hazai pályán.

Első hazai felkészülési mérkőzését is letudta a Székelyudvarhelyi Szejke SK férfi kézilabdacsapata, amely Sipos Lóránt vezetőedző irányítása mellett a másodosztály pontvadászatára készülnek.

Az udvarhelyi csapat korábban két idegenbeli találkozót játszott előbb Segesváron, majd Fogarason. Ám ezúttal saját közönségük előtt is bemutatkoztak a szintén másodosztályú CSU Craiova ellen, akikkel szemben volt törlesztenivalójuk, hiszen a legutóbbi idényben a Románia-kupából pont az oltyán alakulat búcsúztatta.

Ezúttal esélyt sem adtak számukra: szünetben már megvolt a tíz közte, hogy a végére 17 gólos sikert könyvelhessenek el.

Eredmény, felkészülési mérkőzés
Székelyudvarhelyi Szejke SK – CS Universitatea Craiova 39–22 (19–9)
A Szejke gólszerzői: Kónya Hunor 9, Balázs Botond és Komporály Attila 5-5, Palatka Barna és Jére Róbert 4-4, Csibi Hunor, Hadnagy Lóránt, Kopacz Csongor, Pál Szilárd és Fekete Róbert 2-2, Lőrinczi Lehel és Katona Tamás 1-1.