Szépen csillog az ezüst is

Remekeltek a háromszéki lányok.

Ploiesti adott otthont az elmúlt napokban az U14-es lány kosárlabda-bajnokság döntő tornájának.

A járványügyi intézkedések miatt a 2019/2020-as idény nem a megszokott körülmények között ért véget, miként más sportágakban sem. A kosárlabdában viszont, ellenben más sportágakkal, igyekeztek megrendezni a döntő tornákat.

A különbség az volt, hogy nem egy sportcsarnok adott otthont a meccseknek, hanem a szabadban rendezték meg azokat.

A lány U14-es korosztály döntő tornáján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC kosarasai is ott voltak, akik a B csoportba kaptak besorolást a Bukaresti Olimpia és a Craiovai ISK társaságában.

A lányok mindkét csoportmeccset könnyedén vették és jutottak a fináléba. A bukarestieket 58:40, míg az oltyánokat 37:19 arányban győzték le.

A fináléban a másik ágról érkező Bukaresti Dan Dacian volt az ellenfél. A harmadik negyedik szoros volt az összecsapás. Ekkor viszont a bukarestiek 10 pontos előnyt hoztak össze és ezt a Sepsi-SIC már nem tudta ledolgozni és végül 50:40 arányú vereséget szereztek.