Felkészülés: Remek kezdés

Nyert az FK Csíkszereda.

Letudta első felkészülési meccsét az FK Csíkszereda második ligás labdarúgócsapata, amely a Suceava megyei Somuz Falticeni csapatát látta vendégül. A vendég alakulat a harmadosztály I-es csoportjának ötödik helyén áll az őszi idény után.

A szünetben még csak egy hazai gólt lehetett feljegyezni, de a második félidőre teljese keretet cserélő csíkiak kezdték bedarálni ellenfelüket. Igaz 3–0 után a vendégek feljöttek mínusz egyre, de végül 6–2-es FK sikert lehetett elkönyvelni.

Az FK pénteken a szintén harmadik ligás Brassói Coronát látja vendégül.

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda – Șomuz Fălticeni 6–2 (1–0)
Gólszerzők:
Pintér Norbert (28.), Juan Bauza (64., 89.), Mészáros András (66.), Soufian Jebari (82.), Bujdosó Szilárd (90.), illetve Wilfred Njindja (68.), Franck Tchassem (69.).
FK Csíkszereda: Ribánszki László (Gyenge Szilárd) – Raul Palmeș, Csonka Bonifác, Vereguț Dániel, Bor Dávid, Cătălin Savin, Szondy Botond, Pintér Norbert, Szabó Andor, Barabás Máriusz, Suciu Tóni. Játszott még: Albert Hunort (kapus), Takács Rareș, Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Salvatore Marrone, Csűrös Attila, Soufian Jebari, Marvin Schieb, Bujdosó Szilárd, Mészáros András, Juan Bauza.
Vezetőedző: Valentin Suciu.

Fotó: fkcsikszereda.ro