Érmeket hoztak a csíki sítájfutók

Sítájfutó országos bajnokságot és Román Kupát rendeztek.

A Parajd és Bucsin tető közötti Bogdán sípálya és menedékház környékén került sor a sítájfutó hosszútávú és középtávú országos bajnokságra. Ezen a terepen először szerveztek sítájfutó versenyt, mint kiderült kiváló helyszínről van szó.

A szűk nyomhálózat fizikailag komoly kihívás volt a versenyzőknek, de a tájékozódás is tartogatott meglepetéseket. A pálya hosszúsága tekintetében bár a szombati napon volt a hosszútávú bajnokság, a vasárnapi középtávú verseny hosszabbra sikerült, így például a felnőtt férfiaknál a győztes idő szombaton 59 perc volt, vasárnap pedig 65 perc.

A két nap összetett eredménye a Románia Kupa rangsorát adta. A csíki sítájfutók több éremmel tértek haza.

Hosszútávú országos bajnokság
17 év alatti lányok: 8. hely Tamás Csalka (Csíkszeredai Tanulók Klubja).
14 éves fiúk: 4. hely Faragó Kadocsa (Tanulók Klubja).
Férfi Elit: 4. hely Szép Zoltán, ...7. hely Szász Botond, ...8. hely Vaszi Benedek (mind VSK Csíkszereda).
55 éves férfiak: 2. hely Szalay Zoltán, ...4. hely Szász János (mindketten VSK).

Középtávú országos bajnokság
12 éves lányok: 5. hely Koncz Gyopár Anna (Tanulók Klubja).
17 éves lányok: 7. hely Tamás Csalka, ...10. hely Koncz Mária Hanga (mindketten Tanulók Klubja).
14 éves fiúk: 3. hely Faragó Kadocsa (Tanulók Klubja).
Női Elit: 3. hely Mandel Réka (VSK).
Férfi Elit: 3. hely Szép Zoltán, ...4. hely Szász Botond, ...6. hely Vaszi Benedek (mind VSK).
55 éves férfiak:...2. hely Szalay Zoltán, ...3. hely Szász János (mindketten VSK).

Román Kupa
17 éves lányok:...7. hely Tamás Csalka (Tanulók Klubja).
14 éves fiúk:...3. hely Faragó Kadocsa (Tanulók Klubja).
Férfi Elit:...2. hely Szép Zoltán, ...4. hely Szász Botond, ...6. hely Vaszi Benedek (mind VSK).