Erdélyi uralom Isztambulban – az első forduló után

A Nagyvárad és a Nagyszeben is magabiztos győzelmet aratott az Akatlar Arénában.

Egyaránt magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a FIBA Európa Liga D csoportjában a Nagyvárad és a Nagyszeben férfi kosárlabda-csapata: a két erdélyi gárda Isztambulban, az Akatlar Arénában győzte le kedd este a Besiktast, illetve a Balkan Botevgradot.

A koronavírus-járvány miatt a hat csoport küzdelmeit egy-egy helyszínen rendezik, a D csoportot pedig Isztambul látja vendégül. Mindez mit sem segített a házigazda Besiktasnak, amely némi meglepetésre sima, 91-83-as vereséget szenvedett a Dragan Zsekovics vezérelte Nagyvárad ellen. A Körös-partiak az első (24-22), a második (27-18) és a negyedik negyedet is megnyerték (24-20), egyedül a harmadik játékrészt engedték ki a kezeik közül (16-23). Győzelmük ezzel együtt sem forgott veszélyben, köszönhetően elsősorban a 22 pontig jutó Dragan Zsekovicsnak, de meg kell említeni az egyaránt 15 pontig jutó Aaron Broussardot és Giordan Watsont is.

Ennél is fölényesebb győzelmet aratott a BC CSU Nagyszeben, amely 88-75-re múlta fölül a bolgár Balkan Botevgradot. A Török Rolanddal (fotó sárgában, középen) a kezdő ötösben felálló erdélyiek fölényesen nyerték meg az első (30-18) és a harmadik harmadot (23-16), így belefért, hogy a másodikat döntetlenre adják (23-23), a negyediket pedig elveszítsék (12-18).

A nagyszebeniek legjobb játékosa minden kétséget kizáróan a 24 pontig jutó Isaiah Philmore volt, míg Török 7 pontot és egy asszisztot hozott össze 24 perc alatt.

A küzdelem csütörtökön folytatódik, amikor az erdélyiek ellenfelet cserélnek, majd pénteken egymással méri össze tudását a Nagyvárad és a Nagyszeben.