Meglepetés: Kikapott a Brassó

Minden párharc folytatódik.

A Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub székely rangadó mellett további három ütközetet rendeztek a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében.

A Brassói Corona úgy léphetett pályára Káposztásmegyeren, hogy amennyiben legyőzi az Opten Vasas HC-t, akkor elsőként kvalifikálja magát a sorozat elődöntőjébe.

A Vasas változtatott a szombati meccshez képest, Mattyasovszky helyett Németh került be. Némileg többet lőtt kapura a Brassó, a hazaiak pedig kétszer is fórban támadhattak, de mindkét kapus jól teljesített.

A 25. percben, négy a négy elleni játék során Révész szerezte meg a vezetést a Vasasnak. A Corona a 36. percben egyenlített, fórból McFadden találta be. A harmad végén azonban a hazai csapat örülhetett, tíz másodperccel a vége előtt Nagy Márk ismét megszerezte a vezetést a piros-kékeknek.

Sőt, a harmadik felvonás elején Turbucz belőtt egy kipattanót, ezzel már kettővel ment az életben maradásért küzdő Vasas. A hajrához közeledve időt kért Ladányi Balázs, hogy rendezze a sorokat az egyre jobban domináló Brassó ellen. Az 53. percben Péter Balázs egy gólra csökkentette a hátrányt, ám ezt követően a vendégek fegyelmezetlenségét megbüntette a Vasas. Előbb Ozols volt eredményes kettős emberelőnyben, majd nem sokkal később Finucci is leült, az ismét kettős előnyt Kmec lőtte be. A harjában újabb büntetések következtek mindkét oldalon, de az eredmény nem változott.

A Vasas először nyert meccset a rájátszásban, és ezzel megmenekült, a két csapat visszatér Brassóba. A Corona 3-1-re vezet, kedden továbbjuthat.

A nap további két összecsapásán hosszabbításig „fajultak” az események. A Tüskecsarnokban a MAC HKB Újbuda és a Ferencváros-Telekom csapott össze. A rendes játékidő nem hozott döntést, majd a 66. perc meghozta az aranygólt: Versteeg lövését Bálizse beejtette. A Ferencváros győzelmének köszönhetően egy győztes meccsre került az elődöntőtől.

A Megyeri úton az Újpest az életéért lépett jégre a Debreceni DEAC ellen. A felek óriási csatát játszottak, hogy végül kétszeri hosszabbítás döntsön, pontosabban a 86. perc. Az újpesti Bodó kotort be közelről egy korongot. A lilák így megmenekültek a kieséstől és Debrecenben kell nyerjenek, hogy folytatni tudják a párharcot.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés
Opten Vasas HC – Brassói Corona 5–2 (0–0, 2–1, 3–1)
Gólszerzők:
Révész (25.), Nagy (40.), Turbucz (42.), Ozols (55.), Kmec (56.), illetve McFadden (36.), Péter (53.).
Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Brassó javára.

Újpest – Debreceni DEAC 3–2 (0–0, 2–1, 0–1, 0–0, 1–0) – kétszeri hosszabbítás után
Gólszerzők:
Just (31.), Sikorcin (40.), Bodo (86.), illetve Filbrandt (39.), Kiss R. (49.).
Az egyik csapat 4. győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a DEAC javára.

MAC HKB Újbuda – Ferencváros-Telekom 3–4 (1–1, 1–0, 1–2, 0–1) – hosszabbítás után