Menekülés a győzelembe: újabb rangadót nyertek Bölöniék

Az erdélyi szakember alatt a hírek szerint erősen inogott a kispad…

Győzelemmel zárta a görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alapszakaszát Bölöni László csapata, a Panathinaikosz, miután 2-1-re megnyerte a PAOK Szaloniki elleni rangadót.

Rendkívül rossz formában várta a találkozót a Panathinaikosz, amely ezt megelőző öt mérkőzéséből egy döntetlen mellett négyet elveszített, ebből háromszor pedig a Joannina verte meg a zöld-fehéreket. Kétszer a Görög Kupában. A görög sajtó már arról írt, hogy Bölöni és játékosai között kifejezetten rossz a viszony, ezért a futballisták szeretnék megbuktatni az erdélyi szakembert, akit a vezetőség sem támogat már.

Ilyen légkörben fogadta tehát a Pao a két évvel ezelőtti bajnokot, a csapat sztárja, a Bölöninél kegyvesztettnek tűnő, a kezdőcsapatba 11 forduló után visszatérő Federico Macheda pedig a 39. percben megszerezte a vezetést. A 82. percben Fotisz Joannidisz megduplázta csapata előnyét, majd Michel Krmencik találata két perccel később izgalmasabbá tette a végjátékot.

Győzelmével a Panathinaikosz az 5. helyen zárta az alapszakaszt az Olimpiakosz Pireusz, az Arisz Szaloniki, az AEK Athén és a PAOK Szaloniki mögött. Érdekesség, hogy ezeket a csapatokat legalább egyszer sikerült legyőznie a Panathinaikosznak: az Olimpiakoszt, az AEK-t és PAOK-ot 2-1-re, az Ariszt 1-0.

A PAO a rájátszás felsőházában folytatja a szezont, harcban az európai kupaindulást jelentő helyekért. Az újabb rangadón aratott győzelem pedig remélhetőleg némi stabilitást és nyugalmat ad Bölöninek is...