Döntő tényező: Jobb helyzetkihasználás

Ferencvárosi siker.

Csúcsrangadót hozott a jégkorong Erste Liga elődöntője, ahol az elmúlt két idény két legjobb csapata már a fináléba jutásért összecsapott.

A két évvel ezelőtti bajnok Ferencváros-Telekom az akkori finalistát a Csíkszeredai Sportklubot fogadta, ráadásul az elmúlt szezonban ezen két csapat társbajnoknak volt kikiáltva.

Ezúttal csak az egyik fél mehet majd a fináléba.

A társbajnokok meccsén az FTC-nél Boros és Sarcia is visszatért, így Bán és Sági maradt ki, a vendégeknél Yellow Horn és Gecse Olivér hiányzott, a kapuban pedig maradt Adorján.

A mérkőzést egyértelműen a Csíkszeredai Sportklub kezdte sokkal aktívabban. A kék-fehérek sorban dolgozták ki a helyzeteket Arany kapuja előtt, de a zöld-fehérek hálóőre remekelt, akárcsak a védelem előtt. Így hiába minden próbálkozás maradt a 0–0. Egészen a 11. percig.

Ekkor egy vendég védelmi rövidzárlatot remekül használtak ki a hazaiak és sakk-mattra játszott akció végén Kulmala talált be az addig munkanélküli Adorján hálójába. Alig másfél perc múlva kettő volt közte. Ugyancsak egy sakk-mattra játszott akció végén ezúttal Somogyi lőtt gólt. A Sportklub azonnal válaszolhatott volna, de minden kimaradt Arany kapuja előtt, még a szóló lehetőség is.

A második harmadra sem változott sokat a játék képe. A Sportklub irányított, ment a gólszerzés felé, de a Ferencváros pragmatikus játékot mutatott. Semmi kockázatost nem vállaltak. Kivártak és kontrákra játszottak. A 34. percben egy egyéni megvillanás kellett a szépítéshez. Fodor Csanád rázta le magáról Hegyit, majd a kapu elé kerülve Arany mellett is ellőtte. Azonnal jöhetett volna az újabb gól, de Taratuhint ütőjéről Versteeg a gólvonalon vette el a pakkot. Hiába a videózás, ott is úgy látszott.

A záró felvonás elején nem tudott ellenfelének ugrani a Sportklub és a 47. percben egy újabb védekezési hibából Somogyi duplázott. Innen pedig már nem volt visszaút, a Sportklub pedig el is engedte a meccset, és a zöld-fehérek további két gólt szerezvén magabiztosnak mondható győzelmet arattak.

Erste Liga, elődöntő, 1. mérkőzés
Ferencváros-Telekom – Csíkszeredai Sportklub 5–1 (2–0, 0–1, 3–0)
Gólszerzők:
Kulmala (11.), Somogyi (13., 47.), Hajós (53.), Nagy G. (59.), illetve Fodor (34.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Ferencváros javára.

Nyilatkozat
Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: – Ki kell emelnem az emberhátrányos játékunkat, az az egész mérkőzésen remekül működött. Emellett jól működött a helyzetkihasználásunk is, jó megoldásokat választottunk a kapu előtt. Azt viszont kiemelném, hogy öt az öt ellen tudunk sokkal jobban is játszani, mint az első negyven percben, és szeretnénk is jobban játszani már a holnapi mérkőzésen is.

Jason Morgan, Sportklub Csíkszereda: – Azt hiszem, az első volt a legjobb harmadunk az egész eddigi idényben. Rengeteg gólhelyzetet dolgoztunk ki, amiket viszont nem sikerült érvényesíteni, az ellenfelünk pedig gyorsan kihasználta két hibánkat. Sokkal szorosabb mérkőzés lehetett volna, ha nem hibázunk ekkorákat a védekező zónában. Egy meccset elveszítettünk, de nincs katasztrófa, rögtön holnap este itt a lehetőség a javításra, szóval nincs más dolgunk, mint pihenni egy nagyot, és készen állni a következő összecsapásra.

Fotó: ersteliga.hu