Kivégezték a CFR-t

Rangadót buktak a kolozsváriak!

Bukarestben rendezték a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. játéknpajának rangadóját, ahol a pontazonossággal az első helyen tanyázó FCSB és a Kolozsvári CFR nézett egymással farkasszemet.

A felek találkozója az alapszakasz első helyéről is dönthetett, hiszen a két alakulat egyaránt 60-60 egységgel állt.

A mérkőzést egyértelműen a hazai csapat kezdte aktívabban és nagy nyomást helyeztek a kolozsvári védelemre. Morutan, Coman vagy épp Tanasa állandó jelleggel zavart tudott okozni. A kolozsvári oldalon viszont csak Carnat helyzetecskéjét jegyezhettük fel a szünetig. A bajt tetézte, hogy a 41. percben Araluskis a kapujából kiszaladva, a tizenhatoson kívül, elgáncsolta Octavian Popescut, amiért villant a piros lap.

A térfélcserét követően a CFR nem bírta a nyomást. Alig telt el 4 perc a félidőből, amikor egy labdavesztést követően Olaru védhetetlen gólt lőtt Sandomierski hálójába. A CFR létszámhátrányban nem igazán tudta felvenni a versenyt a bukaresti csapattal, akik büntettek. Előbb Tanase duplázta meg az előnyt, majd Morutan kiütéssé varázsolta a FCSB sikerét.

A FCSB, két fordulóval az alapszakasz vége előtt, hárompontos előnyre tett szert a kolozsváriakkal szemben, míg a harmadik Craiovát 7 ponttal előzik.